Wpis z mikrobloga

Hej,
Pisze teraz prace magisterska na temat zastosowania instrumentow pochodnych. W czwartym rozdziale praktycznym chce wlasnie napisac o hedgingu z zastosowaniem instrumentow pochodnych i w ogole nie mam na niego pomyslow. Mam tam podrozdzialy z roznymi rodzajami ryzyk, ze walutowe, stopy procentowej etc ale w ogole nie wiem w jaki sposob praktycznie jakos to pokazac jak sie zahedgowac od tych ryzyk. Czy moglibyscie mi pomoc wymyslic cos w jaki sposob napisac ten 4 rozdzial? :/ Z gory dzieki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#studbaza #studia #finanse #inwestowanie #inwestycje #korpo #korposwiat #praca #pracadyplomowa #forex
  • 9
@kennyskrrt: może spróbuj zrobić jakąś prostą symulacje w excelu, na podstawie której będziesz mógł wyciągnąć jakieś wnioski na temat ich praktycznego zastosowania? Dzięki temu będziesz sobie mógł sporo napisać o założeniach modelu, potem wnioski, jakieś wykresiki i strony będą lecieć jak szalone, a promotor się ucieszy. Ja zrobiłem coś takiego u siebie i wyszło super ;)
  • 0
@wiecek3 nom, mógłbym o czymś takim pomyśleć :d tylko najgorsze nie wiadomo skąd dane wziąć i co wymyśleć :c jakoś pomyśle nad tym, ale mega dzięki za pomysł (ʘʘ)
@kennyskrrt: Zazwyczaj na stronach funduszy masz jakieś tam dane o składnikach portfela jakieś top 10 holding zazwyczaj jest dostępne publicznie, ogólnie luksemburskie fundusze publikują takie dane odnośnie tych składników portfela
@kennyskrrt: a może analizę porównawczą zrób, opisz typy hedgingu, przeanalizuj wady i zalety tych wariantów pod kątem praktyczności, wymaganej wiedzy z finansów etc potem podepnij to pod główny temat. Nie napisałeś jaką tezę stawiasz w pracy, to utrudnia udzielenie porady
  • 0
@NPC_358034 bo jeszcze tezy nie mam xd jak napiszę coś to wtedy jakaś wysnuje żeby pasowała pod to co napisałem :d

Ale chyba zrobię analizę danego ryzyka, wezmę jakaś próbę czasu że coś się zadziałało w USA, jak to wpłynęło na ludzi, a potem zaproponuje w jaki sposób ktoś mógł się przed tym zahedgowac i tyle
@kennyskrrt: moim zdaniem zaczynasz od końca, dużo łatwiej dopasować treść do tezy niż tezę do treści. np stawiasz tezę że kontrakty terminowe stanowią najbezpieczniejszą opcję. potem rozdział na opisanie różnych rozwiązań i ich wad i zalet. osobny rozdział na kontrakty terminowe + porównanie z pozostałymi. i cyk, kolejny rozdział w którym analizujesz sytuację w usa gdzie porównujesz jak konkretne metody wypadły i np wychodzi że teza jest prawdziwa albo nie. jak