Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie w kwestii budowy garażu do 35m2 na zgłoszenie.

Jak wiadomo na zgłoszenie można postawić garaż do 35m2. Prawo mówi że na każde 500m2 mogą być dwa takie obiekty. Mam mieszkanie w przedwojennym domu, mieszkania są dwa, moje i sąsiada. Działa wkoło domu jest we współwłasności z sąsiadem (na geoportalu jest jako jedna działka) chociaż mamy ją umownie przedzieloną płotkiem i każdy użytkuje swoją część. Chciałbym postawić garaż na swojej części na zgłoszenie, sąsiad już na swojej ma zgłoszony bo jest na planach. Prawo mówi że liczna takich obiektów przy zgłoszeniu nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni a problem w tym że powierzchnia naszej wspólnej działki to 492m2.
Czy w takim przypadku kiedy sąsiad już ma garaż to urząd może mi odmówić klepnięcia zgłoszenia?
Czy jeśli urząd w przepisowym termnie nie wniesie zastrzeżeń do zgłoszenia budowy garażu w w/w okolicznościach to mogę postawić i mam dupę krytą?

#prawobudowlane #budownictwo #budujzwykopem #dzialka
  • 6
Raczej nie będą się gryźć o kilka metrów, niemniej sprawę z soąsiadem i tak bym ucywilizował podziałem działki. Współwłasności to są dobre jak je masz co najwyżej z żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak się do zgłoszenia nie przyczepią to możesz staeiać, aczkolwiek koledze cofnęli pozwolenie na budowe tydzień po tym jak je dostał bo kto inny przyszedł mu działkę mierzyć ... i się #!$%@?ł i postawił domek
@morghul: Ja bym wystąpił o interpretacje przepisu, bo w urzędach różnie bywa - nigdzie nie jest napisane , że działka musi mieć minimum 500m2, albo,że jeden garaż na 250m2 i drugi na 250m2.
@morghul: sasiad MUSI sie zgodzić na ten garaż . Sam nic nie zglosisz bo działka nie jest notarialnie podzielona.


Tak wiem, zgodzi się bez problemu. nie to jest przedmiotem moich wątpliwości tylko to czy urząd nie wyrazi sprzeciwu na dwa garaże na działce poniżej 500 m2
@morghul: Ja bym wystąpił o interpretacje przepisu, bo w urzędach różnie bywa - nigdzie nie jest napisane , że działka musi mieć minimum 500m2, albo,że jeden garaż na 250m2 i drugi na 250m2.


Ale jest napisane że 2 obiekty na każde 500 m2 a nasza działka 500 m2 nie ma
Raczej nie będą się gryźć o kilka metrów, niemniej sprawę z soąsiadem i tak bym ucywilizował podziałem działki. Współwłasności to są dobre jak je masz co najwyżej z żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak się do zgłoszenia nie przyczepią to możesz staeiać, aczkolwiek koledze cofnęli pozwolenie na budowe tydzień po tym jak je dostał bo kto inny przyszedł mu działkę mierzyć ... i się #!$%@?ł i postawił domek