Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jedynak może wyrosnąć na człowieka który umie się dzielić i dba również o potrzeby rodziców i przyjaciół a nie tylko o swoje? Wszyscy mi mówią że jak mamy tylko jedną córkę, to że na pewno ją rozpieścimy, a ja chcę tego uniknąć.

Ja mam dwoje rodzeństwa i siostra jest świetna, ale wychowanie brata poległo. Jest ode mnie młodszy o 15 lat, od siostry o 13, rozpuszczony, rozpieszczony, wredny, wszystko miał dla siebie, wychowany jak jedynak, z tym że siostra go dopieszczała bo ja nie miałam czasu.
Wstyd mi pisać tak o własnym bracie, ale to prawda. Kocham go, ale ma wstrętny charakter.

Nie chciałabym aby nasze dziecko takie było. Ma kuzynkę, która jest jej sąsiadką i chyba tak zostanie oraz córkę sąsiadki, która ją bardzo lubi, ze wszystkimi widuje się przez płot w ogrodzie.

Co możemy jeszcze jako rodzice zrobić aby nasze dziecko wyrosło na empatycznego i dobrego człowieka? Moja córka zostanie jedna, a z jedynakami ogólnie mam złe doświadczenia.

Wprawdzie ma dopiero 5 lat, ale czas szybko mija i nim się spostrzegnę może wyrosnąć z niej egoistką choć oboje z mężem staramy się jak możemy.
#jedynacy #dzieci #rodzenstwa #rodzina #rozowepaski #niebieskiepaski #wychowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eb8220446fe92d49c8d03e6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 13
@karmelkowa: Moja siostra ma dwójkę dzieci, różnica między nimi to 3 czy 4 lata. Pierwszy był syn, druga córka. Córka od małego jest przyzwyczajona, że wszystko ma na pół z bratem (słodycze głównie, ale i zabawki). Wszystkim się z nim dzieli, nawet, jeśli dostanie coś tylko dla siebie. Syn już taki skory do podziałów nie jest. Przyzwyczaił się, że to co dostanie, jest dla niego. Ma teraz 7 czy 8 lat,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niekumaty_: z drugiej strony z doświadczenia wiem, że CZASAMI osoby które dzieliły się wszystkim z innymi mogą w przyszłości mieć niewielki problem z tym aby odłożyć coś dla siebie bądź siebie docenić
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest zupełnie na odwrót niż ludzie myślą to ludzie z rodzeństwem są nauczeni walczyć o wszytko a jedynak nie musi dlatego chętnie się dzieli.
Moja matka ma takiego brata co się z takim #!$%@? charakterem urodził że nigdy nikomu nic nie dał tylko zabrał. To jest genetyczne plus wychowanie, jak rodzic daje przekaz ze komuś się więcej należny to ktoś potem taki jest.