Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas rozliczenia się z podatku w #belgia- całe szczęście pol roku zabierali mi na podatek ok 20%, potem 13% i wyszło mi 1850€ dopłaty ( ͡° ʖ̯ ͡°) po rozmowach z kolegami spodziewałem się więcej, z 3k bo nie mam kompletnie nic do odliczenia. Ale całe szczęście Belgia ma vakantiegeld i będę go mieć 3400€ wiec jeszcze mi zostanie xD

No i znacie co można odliczyć od podatku? Kredyt na nowe auto znam, ale z tym muszę jeszcze sporo poczekać, jakieś konta oszczędnościowe, czy coś? Muszę to obniżyć na przyszły rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps: różowa na pol etatu ma 719€ zwrotu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#podatki #belgia ##gownowpis
  • 10
@tluczek_do_kartofli: może jakąś znajomą gosposie "zatrudnij" po pół będziecie płacić za Dienstencheques, jakoś tam można to podobno odliczyć, chociaż ja sam nie wiem, znajomi tak robią. Jak chcesz zostać tu dłużej to może konto emerytalne? Podobno jak wysyłasz pieniądze do Polski dla rodziny to też jakaś ulga może przysługiwać, ale to już jedynie słyszałem tylko pogłoski. Ja mam jeszcze niewielki zwrot, bo nie dostałem w zeszłym roku pełnego wakacyjnego i premię
@unstyle do maja pracowałem przez interim gdzie miałem tak ustalone, potem przeszedłem na vast contract i jakoś tak zapomniało mi się zmienić próg, dopiero w styczniu zmieniłem xD

@Smykk23 no właśnie nie mam z kim się dogadać- brak znajomych tutaj, wysyłać siana też nie mam komu ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ja w zeszłym roku jak się rozliczalem pierwszy raz to miałem zwrot 400€ ale w 2018 nie miałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: 1.rozmnożyć się
2. Powtórzyć pkt 1 co najmniej dwukrotnie
Kiedyś było jeszcze za hipotekę, ale pół roku temu się zmieniło i już nie ma
Obczaj sobie pensioensparen, można odliczyć trochę ponad 900 euro na rok no i jest dodatkowa kasa na emeryturze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tluczek_do_kartofli: konto emerytalne w banku, wpłacasz 970/980 euro i 30% odliczasz.

Na fb w grupach polacy w Belgii znajdź kogoś kto chce czeki kupować. Czeki można kupować elektroniczne, 9 euro za czek, i w inny sposób niż przelew żeby Ci przelała ta osoba za te czeki. We flandrii odliczasz najwięcej, więc się opłaca.
Kredytu na nowy samochód nie słyszałem... Kto ci takie coś mówił?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unstyle: nie musisz przewidywać. Zaloguj się na MyMinfin i zobacz czy skarbowka ci nie wysłała propozycji rozliczenia. Dodaj koszty żłobka i będziesz miał wynik.