Wpis z mikrobloga

#!$%@? jak mongoł na wsi w gospodarstwie rolnym za gówniany hajs narzekając przy tym na wszystko dookoła, że susza, że mały hajs, hurr durr protesty rolników, że chrum mogłem się uczyć i wyjechać...
Jednocześnie śmiej się z mieszczuchów że są przez wirusa zamknięci w klatkach i wmawiaj wszystkim jaka to wieś jest wspaniała, spokojna i jak to się fajnie na niej żyje a miasto to gówno xDD
Nigdy nie zrozumiem logiki niektórych małorolnych dzbanów xD

#wies #koronawirus #patologiazewsi #rolnictwo #bekazpodludzi #przegryw
  • 9
@NaczelnyWoody niby z miasta, niby wyksztalcony ( zakładam) a prostej rzeczy nie potrafisz pojac.
Są ludzie, którzy lubią wieś( Bo cisza, spokój, najbliższy sąsiad kilkaset metrów dalej) i są tacy, którzy jej nienawidza wręcz ( bo nie ma rozrywek, bo wszędzie daleko etc).
Podobnie jak są ludzie z którzy lubią sernik z rodzynkami a inni bez rodzynek.
Więc zupełnie inny typ ludzi pracuje na wsi i narzeka, że ma ten zawod, że
@nunu85: Tak, ale w Polsce dominują małe gospodarstwa 10-20Ha. Z tego się nie da normalnie wyżyć. Jeden słaby plon np. susza i wszystko idzie na licytacje, a za coś trzeba opłacić maszyny, nawozy i inne cuda rolnicze. Przy 50-100Ha to już inna historia wystarczy zobaczyć, jak tacy rolnicy mają urządzone podwórka (silosy i inne cuda), a tu ciułasz na 50 letnim traktorze, który się rozwala. Dla mnie to też dziwne, no
@rolnik_wykopowy: No to zobacz sobie jaka w Polsce jest średnia 1 traktora na ile hektarów(dużo za dużo), a ile na zachodzie+ile z Ha u nas się różnych zbóż itp. zbiera, a ile u nich+ ile Ha ma średnie gospodarstwo, bo wygląda to bardzo słabo.
@Gromisek: Ziomek, mieszkam w rejonach gdzie dominują właśnie gospodarstwa 10-20 ha i widzę zupełnie inny obraz tego, co przedstawiasz. Ba, ja prowadzę jedno z takich gospodarstw i są na tym jakieś pieniądze, ale trzeba się nastawić na produkcję warzywną, bądź nowalijkową, a nie na zboża, bo to wtedy faktycznie nie jest opłacalne.