Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie które zadałem kilka dni temu, dostałem wiele ciekawych tipów dot. matury . Ale im wiadomo im wiecej ludzi sie wypowie tym coś bardziej sensownego będe mógł wybrać :) zapraszam do dyskusji

Według tej strony : http://zegarmaturalny.net/?my=2014

pozostało mi niewiele ponad 260dni do matury :) i wydaje mi się że nadszedł moment w ktorym powinienem zacząć się przygotowywać.

Chciałbym zdawać z matmy rozszerzonej, Anglika rozszerzonego, Informatyki Podstawa i Fizyka Podstawa, i Oczywiście Polski.

Ale jako że pierwszy raz bedę zdawał mature(i oby ostatni) nie mam pojecia jak się przygotowywać. Wiadomo w szkole powtórki ale czy to wystarczy by mieć ponad 80% z każdego ? raczej nie.

Więc jeżeli ktoś zdawał przedmioty które wypisałem wyżej na takim poziomie to proszę o napisanie w jakis sposób to osiągnieliście i jak się przygotowywaliście ?

#matura2014 #pomoc #nauka #potrzebaeksperta
  • 14
@BartoszCoyote: @Feanir: dokładnie, lepiej brać rozszerzenie, bo zawsze to lepszy przelicznik. I na takim PWr to główny przedmiot brany pod uwagę przy kwalifikacji.

A co do Angielskiego - nic, kompletnie nic nie robiłam.

A z matmy rozszerzonej - trzaskać zadania, robić matury, chodzić na zajęcia dodatkowe. I warto naprawdę robić dużo zadań, żeby utrwalać wiadomości.
@BartoszCoyote: To sobie zobacz zeszłoroczne progi przyjęć i wymagane przedmioty. Generalnie informatyka jest przedmiotem trochę bez sensu na maturze rozwiązana, za do fizyka rozszerzona to w dużym stopniu zadania, podstawa (przynajmniej za moich czasów) to głównie teoria. Zważywszy na to, że bierzesz matmę rozszerzoną to domyślam się, że policzyć umiesz i logicznie myśleć też, więc łatwiej będzie ogarnąć parę typów zadań i do przodu.
@BartoszCoyote: Wakacje są od odpoczywania, więc korzystaj z ostatnich dwóch tygodni.

Ja robiłem tak:

Matematyka rozszerzona: Korki raz w tygodniu (czasami zdażało się 2 razy w tygodniu). Cały Kiełbasa, Kłaczkow i arkusze maturalne bodajże z Pazdro. Matury z zadania.info były bardzo przydatne. Polecam przede wszystkim przerobić wszystkie arkusze maturalne z poprzednich lat. Matura z matematyki to są schematy i jeszcze raz schematy. Z matematyki rozszerzonej otrzymałem 100%. Wam przypadkiem nie zmienił
@BartoszCoyote: Troche dużo tego zdajesz, niemniej jednak fize warto R zdawać. Co do matmy, typy zadań się powtarzają, ale czymś tam mogą zaskoczyc. Ogarnięcie materiału i ćwiczenie tego co najgorzej wychodzi da efekty, tutaj nie ma wątpliwości. Pamietaj, że każda godzina spędzona nad nauką oznacza lepszy wynik ;). Powodzenia!
@BartoszCoyote: Z matmy przerób zadania z Kiełbasy i Aksjomatu. Z angielskiego nie polecam żadnych ćwiczeń gramatycznych, szkoda czasu. Ja olewałem gramatyke, nie chodziłem na korki tylko oglądałem seriale i czytałem książki po angielsku. Wystarczyło na 87% z rozszerzenia :)