Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
patrzcie ile śmieci dostałem wraz z dwoma używanymi monitorami które zamówiłem. Właśnie zdałem sobie sprawę, że co z tego że użyję jedną foliówkę kilkukrotnie, czy spakuję owoce w sklepie w siatkę wielokrotnego użytku... Tyle śmieci ile generują przesyłki kurierskie codziennie tylko po to żeby zabezpieczyć towar to się w głowie nie mieści. Oczywiście nie winię tu człowieka który spakował towar, bo wiadomo że dla każdego nadawcy priorytetem jest to , żeby sprzęt dotarł w całości. Może jakieś znalezisko z tego zrobić? Może ktoś na wyższych szczeblach zainteresuje się tym problemem? Co myślicie?

#ekologia #smieci #kurier #gretathunberg #gretawalikreta #kiciochpyta
krzaqx - Siema Mirki,
patrzcie ile śmieci dostałem wraz z dwoma używanymi monitorami...

źródło: comment_1588850411Fj0Nt9wWsQOBgdFkYcmzoS.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@krzaqx: na moje oko, sprzedający zapakował towar również w śmieci; sprawił, że stały się przydatne. nie zlecono wyprodukowania specjalnych wypełniaczy pod wymiar monitora... kartony można złożyć i zachować albo odkleić z nich taśmę i wrzucić do kosza na papier. z piankami można postąpić podobnie, szczególnie jeśli wysyłasz paczki od czasu do czasu. na rynku już istnieją firmy, które ograniczają niepotrzebny plastik/nie biodegradowalne materiały w przesyłkach. fajne są już tak małe
  • Odpowiedz
  • 0
@krzaqx zostaw i wyślij dalej. Sam tak robię że wszystkimi wypełniaczami i kartonami. Dziennie ślę z 15-35 paczek tak więc się nic nie marnuje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzaqx: ja przeżywam to samo przy każdym zakupie sprzętu.
i jeszcze te kable, których mam kilkanaście kilo, bo kable się nie psują, więc zawsze zostają. i często wtyczki kabli sygnałowych, owijane folią, uj wie po co...
  • Odpowiedz