Wpis z mikrobloga

#postojowe Czy moge prosić o radę?
Tak sie sklada ze dostalam postojowe w zeszłym miesiacu jakimś cudem i rozumiem zre to za meisiac marzec? Natomiast umowa była podpisana z zleceniodawca do końca marca.W kwietniu juz nie podpisaliśmy nowej z powodu korony ale to za ta umowe marcowa z tym pracodawcą dostalam postojowe... następnie szukalam pracy i mialam 0 dochodow natomiast pod koniec kwietnia- 24 kwietnia podpisałam zlecenie w nowej pracy aczkolwiek zarobilam tylko jakies 291 netto.Moje pytanie-którego pracodawcę mam ujac we wniosku o nowe postojowe?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PatKoe: hmm ciekawy i zakrecony przypadek. ta pierwsza transza postojowego, ktora otrzymalas wg ZUS jest za kwiecien 1.04-30.04 (zobacz scan moj). a Ty umowe z tym pierwszym zleceniodawca podpisywalas co miesiac nowa? Niby ci co umowy podpisuja co miesiac nie kwalifikuja sie do postojowego a jednak dostalas. Pierwszy pracodawca juz nim nie jest dla Ciebie skoro nie podpisaliscie nowej umowy, wiec on odpada. Zeby miec postojowe trzeba miec podpisana umowe,
konfident007 - @PatKoe: hmm ciekawy i zakrecony przypadek. ta pierwsza transza postoj...

źródło: comment_1588844642zkE8ImZqVaOofSk7ZCc1w3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A no tak właśnie dostalam jakby za kwiecien?kiedy w marcu zostalismy zwolnieni i umowe mialam z 1szym pracodawca do konca marca
Natomiast później szukalam pracy i podpisalam nowa umowe zlecenie ale od 24.04 dopiero i w sumie mialam zmniejszonaikosc godzin i nadal mam wlasnie przez korone...wiec może warto chociaż zlozyc wniosek?
W sumie sytuacja nie poprawiła sie a poprawi sie dopiero w czerwcu ewnetualnie
  • Odpowiedz
I właśnie nie rozumiem tego ze postojowe tez dostalam za 01-30.04 skoro nie mialam zadnej umowy az do 24.04 ale pytalam sie ksiegowej z poprzedniej firmy i powiedziala ze to za marzec sie zgadza i zgadzalo by sie-oprocz opisu
  • Odpowiedz
Tak zloze tylko dane ktorego pracodawcy?
Mam drugiego w zusie zgloszonego a pierwszego za pomocą ktorego dostalam pierwsze postojowe nalezne już nie mam i nie wiem czy wpisywac dane specjalnie poprzedniego pracodawcy?teoretycznie to by byla kontynuacja tego świadczenia ale skoro już zlecenie sie skończyło ?a sytuacja nie poprawila
Nie wiem tylko wlasnie ktorego pracodawcę wpisywac
  • Odpowiedz
@PatKoe: tak, dzis sie dowiedzialem. nawet jesli umowy ci nie przedluzyl to musisz go podac. bo umowy nie przedluzyl z powodu koronawirusa. musisz podac we wniosku obydwoch! czyli dwa wnioski wyslac!
  • Odpowiedz
To wyslalam dwa wnioski za pierwszego pracodawcę z ktorym nie mam juz umowy i za drugiego bo skrocone godziny.Tylko co do 1go blad byl w danych a wiec napisalam o korekte i wyslalam 3ci raz poprawnie dane i czekam na odzew ...
  • Odpowiedz