Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#pytaniedoeksperta
Posadziłem papryczki, z tego co pamiętam to habanero, to był pierwszy eksperyment i nie sądziłem że coś z tego będzie.
Już są dość duże i zaczynają kwitnąć ale zamiast iść jeszcze do góry to łodyżka zaczyna się rozdzielać na 2. Na zdjęciu jest pokazane o co mi chodzi. Tak ma być? Czy lepiej urwać i zostawić jedną gałąź?
Przy okazji pytanie czy nie za wcześnie dla nich na owocowanie? Oberwać kwiatki czy już można zostawić ?
Papryczki mają średnio 40cm.
#papryczki #habanero #papryka #chili #ogrodnictwo
Pobierz pawel0414 - #pytaniedoeksperta 
Posadziłem papryczki, z tego co pamiętam to habanero,...
źródło: comment_1588786313nQW2315Igdl4E8kaoWltsS.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawel0414: o kurcze, jakie ładne okazy, u mnie habanero są dużo mniejsze. Kiedy wysiewałeś?
Papryczka jak się rozkrzewia to akurat dobry objaw, a kwiaty tak jak @upanddawn: radzi obrywaj tak gdzieś do drugiej połowy czerwca. Na razie niech sobie rośnie w zielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@potatowitheyes: dzięki za poradę, wysiewałem w ubiegłym roku jakoś może pod koniec lata, dopiero po przesadzeniu odżyły i teraz idą ładnie w górę, cholernie dużo wody piją, obecnie stoją na podstawce i tam nalewam im wody bo normalnie to lejąc do doniczki to zaraz wszystko wypijały, to normalne, że mają takie zapotrzebowanie ?