Wpis z mikrobloga

Mirki,
Robiłam dziś pierwszy raz pão de Deus - portugalskie bułeczki z kokosem. Czy ktoś z Was już je piekł? O ile same bułeczki są kruche z wierzchu i delikatne w środku to samo kokosowe nadzienie wyszło "suche" a ja bym chciała żeby rozpływało się w ustach, żeby było bardziej kremowe. Ktoś coś?

#pieczzwykopem #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
źródło: comment_1588780048gcoYKcwPfSv5opzNJ1was1.jpg
  • 21
@SuicideWithMe jadłam kiedyś taką bułeczkę i nie była sucha, właśnie to kokosowe nadzienie było takie delikatne i kremowe. Smakowo wyszło mi bardzo podobnie chociaż z tymi konsystencjami wyszło tak, że sama buła wyszła mi bardziej delikatna i mniej zbita niż w tych co jadłam a nadzienie właśnie za suche. W przepisie nie było mowy o namoczeniu wiórków kokosowych ale myślę, że to mogłoby poprawić sytuację.
@SuicideWithMe właśnie też o tym pomyślałam teraz, żeby chociaż z 10 początkowych minut sam dół leciał a potem dopiero dołożyć górę. Nie wydaje mi się żeby cały czas na samym dole się dobrze upiekły od góry. Jutro zrobię test: namoczę wiórki w soku pomarańczowym i zmienię sposób pieczenia, najpierw sam dół a potem dodam górę :)