Wpis z mikrobloga

@dejwis: kwestia przyzwyczajenia i szczęścia, ja ostatnio potrzebowałem zainstalować starą niewspieraną aplikację, wziąłem laptopa żony z windowsem, wymagała jakiejś wersji dotneta której nie potrafiła zainstalować, ręcznie się nie dawało, szukałem po forach, jakieś KB12342134, jakieś aktualizacje, restarty, po godzinie poddałem się, spróbowałem na swoim kompie z linuxem, pod wine poszło bez problemów ¯\_(ツ)_/¯
@dejwis: laptop użytkuje do neta, filmów/seriali, telewizji internetowej, komunikacji i robienia zakupów ~ raczej nic nie powinno sprawić problemów, a korzystałem już x-czasu z ubuntu
@dejwis: to nie jest prawda, o czym ty gadasz xD od 2015 używam różnych dystrybucji i nigdy nie zatęskniłem za Windowsem, po prostu trzeba się nauczyć pewne rzeczy robić na nowo. A czas spędzony na forach też jest dużo krótszy bo zamiast klikać po opcjach w panelu sterowania i rozszyfrowywać o co chodzi bo przy updacie z 8 na 10 zmienili nazwę zakładki w którą masz wejść kopiujesz polecenie i po
@fervi: Tak, mam możliwość korzystania z obu. A czemu? Wygoda, głównie pracuje na nim zdalnie i przeglądam sieć bo do tego nadaje się prima sort. Bateria trzymająca około 8-9h to akurat na zdalną pracę się nadaje.

Co do aplikacji androida -> nie wszystkie działają a Google planuje chyba wycofanie androida z ChromeOS, Aplikacje androidowe zastąpić mobilnymi wersjami webowymi.

Linux -> Spoko, np flatpak da się ogarnąć. Domyślnie po uruchomieniu masz dostęp
@dejwis: Bo w windowsie wszystko jest tak łatwo zrobić xD Akurat w kwestii instalacji softu to repozytorium pakietow > googlowanie za softem w internecie i pobieranie exekow.

Ogólnie wyobrażenia o wielkiej trudności linuksa (a zwłaszcza user friendly dystrybucji takich jak mint) to mit, wszystko z reguły zrobisz z takim samym wysiłkiem jak na windowsie a czasami nawet szybciej. A to że musisz czasem coś poszukać w necie, to cóż taka cena
@Exeggutor witamy :) na Mincie siedzę już chyba z rok i jest git
@dejwis jedyna rzecz jakiej potrzebowałem z windowsa to Rufus do postawienia obrazu z Hirens Boot'em czy czymś innym niestandardowym. Obrazy systemów na bootable usb można robić z poziomu menagera plików więc luzik.

@system_failure używasz Kubuntu? :) Posprawdzalem na szybko chyba wszystkie flavoury Ubuntu i na pewno KDE podeszło mi bardziej niż Gnome :)