Wpis z mikrobloga

@Halbr: Znaczyłoby to, że ktoś namalował obraz w stylu Ajwazowskiego, podpisał jego skróconą sygnaturą, ale odrobinę inaczej. W takim wypadku mielibyśmy do czynienia z fałszerstwem. Zmieniony krój pisma mógłby zabezpieczyć fałszerza przed nieprzyjemnościami, bo w końcu to tylko jakieś "A", nie pełne nazwisko. Przejrzałem rosyjskie fora i wiele wskazuje na to, że Ajwazowski jak był, tak i jest uporczywie fałszowany. Zwłaszcza, że trzy lata temu w Rosji uroczyście obchodzono dwusetną rocznicę
@Sahelantrop
@Halbr ale panowie jako proces faszerstwa mają tu na myśli imitacje stylu i pewnych wzorow z innych dziel Ajwazoskiego tak żeby wyglądało że to jego obraz tak? Nie ma zdanego takiego obrazu Iwana jest tylko obraz kogoś kto chciał żeby wyglądał na Iwana tak? Bo już się gubię trochę
@Halbr: To jest możliwe, niestety.
@dfsrvbn: Tak. Na rynku pojawia się obraz, który wygląda jak dzieło konkretnego artysty, ale sprzedający nie twierdzi że to na pewno ten malarz. I zainteresowany zakupem sam siebie przekonuje, że trafił na okazję. Bo przecież styl się zgadza, tematyka się zgadza, wiek dzieła też. No i jest sygnatura. Niepełna, ale akceptowalna.
@dfsrvbn Nie ma sensu malować takiego samego, bo ktoś może wiedzieć gdzie wisi oryginał, więc robi się wariację na temat motywu. Szczególnie, że ten motyw akurat wybrzmiewał w innych jego dziełach. Toteż jeden obraz tego typu więcej nie będzie dziwił.
@Red_u: Miałem już Game Pass, Game Pass Ultimate, Live Gold, różne na różne okresy włączywszy w to GP na 3 miesiące za 4zł. Więc tak łatwo mi teraz promo nie stuknie, myślisz że tego nie przerabiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-