Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu dzielę swoje narzędzie pracy, frezarkę, z prawdziwym specjalistą. Kolega szefa, sporo lat frezował na jakiejś swojej maszynie, zna się na wszystkim najlepiej, ego ledwo na hali się mieści.
Ale jakoś nieszczęśliwie się składa, że pomimo tekstów "Jak będziecie mieli tyle doświadczenia co ja, to zrozumiecie i też będziecie tak potrafili!" zawsze coś musi spieprzyć.
Pomimo tego ciągle chodzi dumny jak paw i okropnie źle traktuje ludzi. Mnie nie może, przynajmniej bezpośrednio, ale za teksty do chłopaków na hali to mam ochotę wsadzić mu frez do laminatu w pewnie miejsce i obrócić. No gnój jakich mało, uwierzcie.

No. I dzisiaj wrzucam chłopakom pliki na maszynę, idę pogadać o tym, co mają frezować, a tu nie ma narzędzia. Szukamy, szukamy, jest! Schowany na dnie szafki, w jakimś pudełku, moczy się. Specjalista go używał, a jak.

I teraz powiedzcie mi, czy to ja oszalałam czy szef? Uznałam frez za złom, pokazałam szefowi, mówię, że znowu znajduję zniszczony frez jak jest mi potrzebny, a nikt mi nie powiedział.
Na co on:
- No co? No brudny jest. Można przecież frezować, nie?

Jak można zrobić coś takiego frezując MDF? () A i tak dwa tygodnie lekko się moczył.

#cnc #pracbaza
zona_kapitana - Od jakiegoś czasu dzielę swoje narzędzie pracy, frezarkę, z prawdziwy...

źródło: comment_1588606342uFe98ojaKV2a5TqdEDwVBT.jpg

Pobierz
  • 23
@DoktorPlagi: W czymś żółtawym i oleistym, zanim doszliśmy co to, to chłopaki się #!$%@? i wylali...
Ja się zastanawiam co on zrobił zanim go tam wetknął. Dlaczego był taki spalony do licha. Jest też fanem jeżdżenia nakrętkami od uchwytów po materiale, także wszystkiego się można spodziewać...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zona_kapitana: Żółtawe i oleiste? A to nie był może jakiś kwas do frezów?
My w robocie używamy takiego żółtego kwasu jak frez obklei się aluminium, zostawiamy na noc i rano łatwo schodzi ale nikt nie próbował zostawiać tam cokolwiek na dwa tygodnie xD
@zona_kapitana nie znam się ale chyba nic złego mu się nie stało tylko od temperatury poprzyklejało się. Na imadło nie darady i oszlifować to dziadostwo może odejdzie? Ale opowiadaj co tam u Ciebie lubie takie anegdotki zwłaszcza z cnc. Co produkujecie z tego MDFu?
@zona_kapitana:
#!$%@? frezik jej błyszczał i teraz nie błyszczy ojej xD #!$%@? pare dzwonów to będziesz inaczej na tą prace patrzeć, może właśnie o to temu gościowi chodzi.
To Twój frez prywatny jest, że się tak wzruszasz? Gościu pewnie jest #!$%@? czego nie kwestionuję i co nie jest rzadkością w branży, ale robienie szumu o narzędzia zwiastuje, że ogólnie macie tam niezły #!$%@?łek.
BTW ten frez ze zdjęcia to jest zwyczajny
@waskizlo: No błyszczał, jest zniszczony i jest mi smutno, że ktoś przychodzi i rozwala narzędzia, bo #!$%@? nimi bez rozumu. Mam za sobą kilka dzwonów, kilka rozwalonych frezów, dużo droższych niż ten ze zdjęcia. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że ja je zniszczyłam w wyniku błędów, których staram się więcej nie popełniać i traktuję to jako naukę.
A on doprowadza frezy do tego stanu stojąc obok, patrząc na
@waskizlo: Poza tym nie robię szumów o sam fakt niszczenia tylko chowania ich przede mną. Tak jak mówisz, nie są moje prywatne. Ale #!$%@? mnie, że ktoś przychodzi, psuje coś o co ja dbam i jeszcze jest z siebie dumny.
Tym, że frezy są ładne i błyszczą jaram się tak poza tym.
@Wojak90: Niecałe trzy lata. Z dnia na dzień zostałam ochrzczona programistą CNC, dostałam frezarkę, powiedzieli frezuj. Czemu pytasz?
Tylko uważaj, bo jak będziesz mi chciał dokuczać, to później będziesz musiał wytłumaczyć co robię źle i nauczyć robić to lepiej!
@zona_kapitana Po prostu sie zastanawialem, obstawialem na okolo dwa lata stażu w związku z fascynacja narzędziami i ogólna podjarką tą pracą, niewiele sie pomyliłem jak widze ( ͡º ͜ʖ͡º) Około 90% pracowników zaczyna miec wywalone na robotę po 4-5 latach, więc przyzwyczajaj się do takiego podejścia i staraj sie byc wyrozumiała dla młodszych fascynatów jak znajdziesz sie w tym przeważającym gronie.