Wpis z mikrobloga

Mirki z #ogrodnictwo, moi rodzice mają niewielki ogród i folię i dziś tata dzwonił do mnie z pytaniem, czy nie przewiózł bym mu jakieśtam ogromnej beczki bo chcą być bardziej #eko i używać do podlewania deszczówki.

Ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania? Jakich zbiorników używacie? Podziemnych, naziemnych? Używacie pomp elektrycznych czy grawitacyjnie?

#ogrod #ekologia #kiciochpyta
MG78 - Mirki z #ogrodnictwo, moi rodzice mają niewielki ogród i folię i dziś tata dzw...

źródło: comment_1588592649H8xyiulVuMQBgfC5M0dtFs.jpg

Pobierz
  • 22
@MG78: 2 mauzery(po 1000l) połączone ze sobą, na dole normalne wyjście na szybkozłączkę ogrodową.
Woda zbierana jest z dachu i rynnami bezpośrednio się napełnia.
Mauzery postawione są na podeście (ponad metr) i nie ma żadnego problemu z ciśnieniem wody nawet przy 50-70 m wężu
@MG78 ja mam mały ogródek to postawiłem zbiornik 360l podłączany pod rynnę. Ogólnie to polecam, latem z wodociągów czasami bardziej kapie niż leci, a taki zbiornik potrafi ratować sytuację, no ale żeby się napełnij to jednak musi padać a z tym ciężko.
@MG78: Korzystam z dwóch dużych beczek i ogromnego zbiornika 1000 litrów, tzw. mausera. Wszystko stoi na ziemi. Do mausera masz różne przejściówki na gwint do kupienia na allegro, ja akurat dla wygody używam pompy elektrycznej. W beczkach mam wywiercone otwory na krany przez które napełniam wiadra/konewki.
@MG78: Mój stoi na ziemi. Do podlewania jest na dole podłączony wężyk do zaworu i schodzi grawitacyjnie normalnie. Mam w nim pompe elektryczną, ale ona służy do zasilenia kolumny destylującej bimber :P
@MG78: wszystko rozbija się o to jak musi być ładne. Tydzień temu postawiłem taki:
https://allegro.pl/oferta/beczka-310l-kompletny-zbiornik-na-wode-deszczowke-6866872732
tylko chyba były o stówę tańsze.

Jak możesz rozkopać duży kawałek ogrodu to są betonowe zbiorniki, na olx niewiele ponad tysiąc złotych za 4000 litrów z montażem (tylko dziurę wykopać trzeba sobie samemu).

Jak możesz rozkopać mały kawałek to są plastikowe, wyższe niż szersze i kosztuje koło 1500-2000 za 2000 litrów.

A jak masz miejsce żeby
@MG78: zbiornik po 1000 litrów zakopane w ziemi by nie stało koło domu i by nie było tego widać. Docelowo zamierzam zakopać 3, jutro dotrze pompa. Odprowadzenie wody zmontowałem na odpadach rur z rekuperacji 75 mm.
Kosz inwestycji wyniesie 550 zł
@MG78: w piątek kupiłem nowego mausera za 440zl bo używki schodzą w ten sam dzień ci je dowożą i kosztują 260-280 do umycia. W piątek zamontowałem a dziś już mam 950L wody zebranej. Mam go ustawionego na równi z ziemią i muszę wykopać jakiś dołek ale zrobić wężyk na tak na 1m żeby nalewać do konewki.