Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odpadł mi kawałek zęba, widać miazgę. Nic nie boli. Do stomatologa na razie nie pójdę wiadomo dlaczego. Płukanie 2 razy dziennie dentoseptem coś tam wstrzyma namnażanie się bakterii? Co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dentysta #stomatologia #zeby
  • 29
  • Odpowiedz
@sunny-d: ostatnio mi ktos wspomnial ze mozna w aptece kupic preparat do tymczasowego wypelnienia ubytku, wlasnie na takie okazje. Niestety nie pamietam nazwy :(
  • Odpowiedz
@sunny-d:
Zawsze przed nałożeniem myję i płuczę dokładnie zęby a potem nabieram trochę wyklałaczką i wciskam w ubytek już palcem. Czerwony musiałem codziennie nakładać, bo on się nadaje bardziej do środka zęba a niebieski jest do tymczasowych wypłenień przy kanałowym i już 4 dzień mi się trzyma ten sam opatrunek w miejscu gdzie mi się ułamała 6. Przy jedzeniu może zostać wyciągnięty no to wtedy robisz od nowa. 2 godziny
  • Odpowiedz
@sunny-d: No żaden ten preparat nie jest wskazany, dlatego Ci o tym nie pisałam. Dentysta, tylko i wyłącznie. I to tym prędzej. Nie bój się, naprawdę bardzo poważnie podchodzą do ochrony. Mają kombinezony, na to jeszcze fartuchy, 2 maski, ochraniacze na wszystko, po każdym pacjencie cały gabinet jest porządnie dezynfekowany.
  • Odpowiedz
le jak się martwi czymś innym to ciężko się przestawić.


@sunny-d: dałeś sobie gówna nawkładać do głowy i boisz się kronawirusa, a taka prawda jest, że jak będziesz miał poważną infekcję to ten wirus na pewno ciebie wykończy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz