Wpis z mikrobloga

napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł sobie na legalu walić konia. Myślałem jeszcze o tym, żeby logować ich obecność w trakcie dnia, a później tworzyć wykresy czasowe, ewentualnie sprawdzać zdalnie, czy ktoś jest, czy nie. Jak posprzątam i dodam zmiany, to może zrobię to jako paczkę i podlinkuję, jak będą chętni, ale znając życie prędzej porzucę temat, niż go dokończę.
#przegryw ##!$%@? #python
Pobierz d.....r - napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł ...
źródło: comment_1588524773XEInx8r2LGuXgs6Sa7xWDb.jpg
  • 55
@niewiemcorobic: wiem. Jakieś pół godziny temu wydawało mi się, że nie działa poprawnie, bo słyszałem jak sublokatorka wychodziła razem z boyfriendem. Status był na zielono, a ja nie wiedziałem, co jest. No ale okazało się, że ona jednak została. System działa i na razie muszę się tego trzymać.
edit: teraz jeszcze tylko dorobić funkcję "KICK OFF", do #!$%@? ludzi i gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r333m4k444: @Bizancjum: @tomek7912: używam biblioteki scapy. Jedna z funkcji wysyła pakiety do wszystkich clientów i w odpowiedzi zwraca ip i mac. A nazwy urządzeń podłapałem przy pomocy apki na telefonie (fing), ale scapym też pewnie można, chociaż na razie do tego nie doszedłem.

edit: ogólnie to jestem słaby z sieci i bez gotowców pewnie niewiele bym zdziałał ¯\_(ツ)_/¯