Wpis z mikrobloga

napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł sobie na legalu walić konia. Myślałem jeszcze o tym, żeby logować ich obecność w trakcie dnia, a później tworzyć wykresy czasowe, ewentualnie sprawdzać zdalnie, czy ktoś jest, czy nie. Jak posprzątam i dodam zmiany, to może zrobię to jako paczkę i podlinkuję, jak będą chętni, ale znając życie prędzej porzucę temat, niż go dokończę.
#przegryw ##!$%@? #python
Pobierz d.....r - napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł ...
źródło: comment_1588524773XEInx8r2LGuXgs6Sa7xWDb.jpg
  • 55
@GienekZFabrykiOkienek: pisząc "router" miałem raczej na myśli współczesne zintegrowane urządzenie Wi-Fi łączące w sobie funkcje switcha i routera ;)
nie chcę zmieniac całego protokołu, tylko żeby defaultowo urządzenia w sieci nie widziały siebie nawzajem, bo to w 99% przypadków dzisiaj już do niczego niepotrzebne. Pisałem o kilku wyjątkach i tam można by to po prostu manualnie i świadomie ustawić.
@swagerstom: Ale po cholerę? Na logikę - częściej potrzebujesz w domu bronić się przed hackerem czy skorzystać z drukarki? :D
Dodatkowo całkiem sporo aplikacji potrafi śmigać po sieci lokalnej nawet jeżeli tego nie widać na pierwszy rzut oka. Ogólnie gra nie warta zachodu.
Niektóre urządzenia mają funkcję separacji klientów - Wifi Isolation, Clients Isolation itp. , ale używa się tego głównia w sytuacjach typu wifi dla gości. Z założenia w TCP/IP
@swagerstom: Teraz widzisz tylko urządzenia podłączone do tej samej sieci co ty, w sumie nic ciekawego. Kiedyś to dopiero było creepy, dzisiaj już nia ma creepy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za czasów sieci osiedlowych wszyscy byli wpięci w tego samego switcha i byłeś w tej samej sieci lokalnej z sąsiadem, a to były czasy jeszcze przed HTTPSami i innymi zabezpieczeniami dla frajerów ( ͡° ͜ʖ
@Deweri: ostatnio niewiele się tym zajmowałem, choć dodałem jeszcze maclookup dla urządzeń, dzięki czemu wiemy mniej więcej jakim urządzeniem jest dany client. Nie chcę wrzucać w obecnej formie, bo są pewne niedociągnięcia, nie ma wszystkich zamierzonych funkcjonalności (np. możliwość edycji nazwy klientów), przez co może to nie być wygodne dla zwykłego użytkownika. Postaram się wrzucić do końca tygodnia. Będę wołał zainteresowanych.