Wpis z mikrobloga

napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł sobie na legalu walić konia. Myślałem jeszcze o tym, żeby logować ich obecność w trakcie dnia, a później tworzyć wykresy czasowe, ewentualnie sprawdzać zdalnie, czy ktoś jest, czy nie. Jak posprzątam i dodam zmiany, to może zrobię to jako paczkę i podlinkuję, jak będą chętni, ale znając życie prędzej porzucę temat, niż go dokończę.
#przegryw ##!$%@? #python
Pobierz d.....r - napisałem sobie aplikację monitorującą obecność współlokatorów, żebym mógł ...
źródło: comment_1588524773XEInx8r2LGuXgs6Sa7xWDb.jpg
  • 55
@poji: no tak. Ja tylko patrzę, na widoczność, no chyba, że komp pójdzie spać. W moim przypadku tak się składa, że każdy z współlokatorów ma lapka/kompa + telefon i są stale połączeni z siecią, więc jak tylko pojawią się w zasięgu, to od razu ich widzę.
@printf: właśnie testowałem deauth na malinie i działa. Bez żadnych zewnętrznych kart. Tylko będę musiał mieć z nią połączenie i przesyłać komendy. Adres IP
@draxter: mnie zastanawia dlaczego w 2020 urządzenia nadal się rozgłaszają, chociaż komunikacja między urządzeniami osobistymi wewnątrz LAN jest praktycznie w ogóle nie używana. Jedyne co z tego korzysta to drukarki, jakieś nowoczesne telewizory, rzadziej zarządzanie jakimś IOT. Defaultowo router nie powinien rozgłaszać żadnych adresów i to dopiero możliwość rozgłaszania powinna być świadomie ustawiana. Whitelist.
Defaultowy broadcast to miał sens gdzieś do 2010, teraz nic między urządzeniami osobistymi w sieci nie chodzi
@swagerstom: Wyobraź sobie, że stacka TCP/IP nie projektowano tylko i wyłącznie pod twoje domowe wymagania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Defaultowo router nie powinien rozgłaszać żadnych adresów

Router nic nie rozgłasza, to same urządzenia rozgłaszają żeby była możliwa komunikacja w 2 warstwie (w tym komunikacja z routerem).

I czemu uważasz ze tego nie załatali jak załatali poprzez 802.11w


@printf: Sieciowcem nie jestem, ale 802.11w to nie jest
Router nic nie rozgłasza, to same urządzenia rozgłaszają


@GienekZFabrykiOkienek: nie wydaje mi się, żeby istniała bezpośrednia komunikacja między hostami bez pośrednictwa routera. Defaultowo router nie powinien zezwalać na puszczanie broadcastu bez świadomej zgody admina.
To że protokół jest stary, nie oznacza że nie można wprowadzać w nim zmian, szczególnie że to nie breaking change.
nie wydaje mi się, żeby istniała bezpośrednia komunikacja między hostami bez pośrednictwa routera


@swagerstom: Oczywiście, że istnieje, router z definicjij jest potrzebny do komunikacji z hostami z poza twojej lokalnej sieci. W wewnętrznej sieci wystarczy switch, albo jak ktoś bardzo chce to skręcić kable sieciowe kolorami.

szczególnie że to nie breaking change.

To jest najbardziej breaking change jaki potrafię sobie wyobrazić, chcesz zmienić całą drugą warstwę OSI xD Przejście IPv4 ->