Wpis z mikrobloga

Jestem zły. Dzisiaj mamy 3 maja, święto Konstytucji. Równo za tydzień ma rzekomo dojść do największej żenady w moim życiu. Branie udziału w wyborach zawsze było dla mnie świętem i obywatelskim obowiązkiem. Niestety od 5 lat kilkaset osób robi sobie codzienną, oderwaną od rzeczywistości imprezę kosztem kilkudziesięciu milionów obywateli. Z państwowych instytucji zrobili swoje przybudówki i propagandowe krzykaczki. Ze spółek skarbu państwa miejsca pracy dla „swoich” i narzędzia do wywierania wpływu do przeciągania na swoją stronę. Do sądów wsadzono aparatczyków z PRL. Do prokuratury 0. Do służb bezpieczeństwa ułaskawionych ludzi przed usłyszeniem wyroku. W trakcie pandemii gdzie mamy wszystko co możliwe ograniczane, padają firmy, ludzie tracą pracę, są przesuwane zabiegi w szpitalach, urzędy są pozamykane na cztery spusty, mają być przeprowadzone najważniejsze wybory od 5 lat. Organizowane przez polityka, który chciał dla politycznego zysku powiększyć dwukrotnie Warszawę, żeby odbić stolicę przez głosy ludzi z okolicznych wsi i miasteczek. Z pakietami wyborczymi drukowanymi w prywatnej firmie, roznoszone jak ulotki do skrzynek?!
Czy Wy widzicie co się przez te lata działo na naszych oczach? I jak jest niszczone coś do czego dążyli i marzyli nasi dziadkowie i rodzice?
Mam jeszcze resztki nadzieji, że to szaleństwo zostanie przerwane i będzie szansa na normalną kampanię, a wybory odbędą się z należytą starannością. Zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dowiedzieliśmy się jak bardzo perfidna może być polityka.

Robienie wroga publicznego nr 1 w postaci WOŚP, procedowanie ustawy zaostrzającej prawo do aborcji, głosowanie ustaw w środku nocy, wykorzystywanie rządowych samolotów/helikopterów jako taksówki (ewentualnie do rozrzucania konfetti), setki tysięcy złotych premii dla ministrów, propaganda w TVP, powtarzanie przegranych głosowań, odrzucanie poprawek senatu w jednym głosowaniu, zniszczenie stadniny koni w Janowie, GetBack, Skok Wołomin, można tak wymieniać i wymieniać. A to tylko 5 lat...

Wam się to podoba? Szanujecie takich polityków i ich popieracie? Polska wstała z kolan, a kwota wolna od podatku na nie z powrotem powala?

Jeżeli faktycznie ta hucpa się odbędzie to proszę weźcie w tym udział, oddajcie głos. Prezydent ma stać na czele konstytucji i zastanowić się zanim coś podpisze. #bekazpisu #neuropa #4konserwy #wybory #polityka
noniewiem - Jestem zły. Dzisiaj mamy 3 maja, święto Konstytucji. Równo za tydzień ma ...

źródło: comment_1588507963sAk5dWVAI33833HgPErUog.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Andreth: To co można zrobić żeby uniemożliwić reelekcję? Przecież wszyscy widzą, że się oni nie cofną przed niczym. Po trupach do celu. Metoda moralnie i prawnie wątpliwa, ale czy to ważne dla jaśnie nam panujących?
  • Odpowiedz
@Azaajaszz to, że pakiet przyjdzie pod Twój adres nie znaczy, że możesz z niego skorzystać. Spróbuj to zrobić to dowiesz się, że wybory są zabezpieczone przed takimi pomysłami (:
  • Odpowiedz
  • 6
@SpasticInk: Ja miałem ten luksus, że pamiętałem rząd 2005-2007. Po latach oglądałem z boku kampanie Dudy, która była świetna i myślałem sobie: Ok, kampania super ale ludzie się nie nabiorą. Przy wybitnie sprzyjającej Dudzie kampanii Komorowskiego (która była tak słaba, ze szkoda strzępić ryja) to i tak ludzie się nie nabiorą. No cóż. Później wybory do parlamentu. Widać było nadal mega profesjonalną rękę przy kampanii. Najwyraźniej PO i reszta się
  • Odpowiedz
@noniewiem: Nikt nie powiedział że nam się to podoba przynajmniej mi, ale co zrobić oni mają władzę przyzwolenie jak sami mówią to robią co im się żewnie podoba i nie ma za bardzo nikt wpływu (paza nimi) na tę niedobrą sytuację..
Co do opisu zwięźle i na temat w 100% ba w 200 % się zgadzam dobrze wypunktowane jakbym to ja napisał. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz takie, że on może to zgłosić. To w jego interesie jest sprawdzić czy ktoś nie zagłosował za niego. Dodatkowo możliwe jest sprawdzenie podpisu z jakimś wzorem, ale to raczej pobieżne bez zgłoszenia. Wciąż, to przestępstwo nie warte świeczki, uważaj.
  • Odpowiedz