Wpis z mikrobloga

Jestem zły. Dzisiaj mamy 3 maja, święto Konstytucji. Równo za tydzień ma rzekomo dojść do największej żenady w moim życiu. Branie udziału w wyborach zawsze było dla mnie świętem i obywatelskim obowiązkiem. Niestety od 5 lat kilkaset osób robi sobie codzienną, oderwaną od rzeczywistości imprezę kosztem kilkudziesięciu milionów obywateli. Z państwowych instytucji zrobili swoje przybudówki i propagandowe krzykaczki. Ze spółek skarbu państwa miejsca pracy dla „swoich” i narzędzia do wywierania wpływu do przeciągania na swoją stronę. Do sądów wsadzono aparatczyków z PRL. Do prokuratury 0. Do służb bezpieczeństwa ułaskawionych ludzi przed usłyszeniem wyroku. W trakcie pandemii gdzie mamy wszystko co możliwe ograniczane, padają firmy, ludzie tracą pracę, są przesuwane zabiegi w szpitalach, urzędy są pozamykane na cztery spusty, mają być przeprowadzone najważniejsze wybory od 5 lat. Organizowane przez polityka, który chciał dla politycznego zysku powiększyć dwukrotnie Warszawę, żeby odbić stolicę przez głosy ludzi z okolicznych wsi i miasteczek. Z pakietami wyborczymi drukowanymi w prywatnej firmie, roznoszone jak ulotki do skrzynek?!
Czy Wy widzicie co się przez te lata działo na naszych oczach? I jak jest niszczone coś do czego dążyli i marzyli nasi dziadkowie i rodzice?
Mam jeszcze resztki nadzieji, że to szaleństwo zostanie przerwane i będzie szansa na normalną kampanię, a wybory odbędą się z należytą starannością. Zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dowiedzieliśmy się jak bardzo perfidna może być polityka.

Robienie wroga publicznego nr 1 w postaci WOŚP, procedowanie ustawy zaostrzającej prawo do aborcji, głosowanie ustaw w środku nocy, wykorzystywanie rządowych samolotów/helikopterów jako taksówki (ewentualnie do rozrzucania konfetti), setki tysięcy złotych premii dla ministrów, propaganda w TVP, powtarzanie przegranych głosowań, odrzucanie poprawek senatu w jednym głosowaniu, zniszczenie stadniny koni w Janowie, GetBack, Skok Wołomin, można tak wymieniać i wymieniać. A to tylko 5 lat...

Wam się to podoba? Szanujecie takich polityków i ich popieracie? Polska wstała z kolan, a kwota wolna od podatku na nie z powrotem powala?

Jeżeli faktycznie ta hucpa się odbędzie to proszę weźcie w tym udział, oddajcie głos. Prezydent ma stać na czele konstytucji i zastanowić się zanim coś podpisze. #bekazpisu #neuropa #4konserwy #wybory #polityka
noniewiem - Jestem zły. Dzisiaj mamy 3 maja, święto Konstytucji. Równo za tydzień ma ...

źródło: comment_1588507963sAk5dWVAI33833HgPErUog.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@sorhu: Powszechne i równe już raczej nigdy nie będą. A jeśli wybory znowu wygra Duda, to można mieć wątpliwości czy jakiekolwiek wybory w przyszłości się w ogóle odbędą.
  • Odpowiedz
@Bordomir:

równe, powszechne i tajne.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDi tak jeszcze z 10 linijek.
Poproś o przeniesienie bo Ci ten troll nie wyjdzie.

A na wypadek gdybyś ty tak na serio gadał to weź mi powiedz w którym momencie podpisywanie, z imienia, nazwiska i peselu, oświadczenia że głosowałem osobiście, które ma być odesłane razem z kartą, jest "tajne".
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal: przecież Twój głos jest w kopercie wewnętrznej. Komisja oddzieli ją od oświadczenia przed otwarciem. Czego tu nie rozumieć? Chyba, że nie wierzysz komisji liczącej głosy, ale wtedy jak rozumiem protestujesz też przy wyborach tradycyjnych?
  • Odpowiedz
@Bordomir:

Chyba, że nie wierzysz komisji liczącej głosy


Tej komisji co jej uprawnienia zabrali??

Twój głos jest w kopercie wewnętrznej


A nie to wszystko spoko, przecież to przeszkoda nie do przejścia cnie?
  • Odpowiedz
@Bordomir:
XD i to takie duże.

jesteś szurem

Powiedział fan Hipokrytów.

Ty lepiej idź na yutuba i poszukaj sobie co twoji sadzili o głosowaniu korespondencyjnym w 2013 i 2017. Kiedy to głosowanie KORESPONDENCYJNE było dobrowolne i było jedną z opcji a nie jedyną.
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal: nie ma żadnych moich. Głosowanie korespondencyjne pod względem technicznym jest tak samo bezpieczne jak tradycyjne wybory, a jedynie trudniejsze logistycznie. Nie obchodzi mnie co ktoś kiedyś powiedział, odpowiadam za siebie.
  • Odpowiedz
@sorhu: skoro tak uważasz to uzasadnij - kto nie będzie mógł zagłosować, kto będzie miał więcej niż jeden głos, a wreszcie w jaki sposób ktoś miałby dowiedzieć się jak kto głosował.
  • Odpowiedz
@Bordomir:
Nie chodzi o to, że wierzę, że komisja będzie sprawdzała kto jak zagłosował. Chodzi o to, że komisja i inne osoby trzecie (na przykład pocztowcy) będą mieli możliwość sprawdzenia tego. Sama możliwość sprawdzenia, jak kto zagłosował sprawia, że wybory nie są tajne.

A to tylko czubek góry lodowej problemów z tą farsą.
  • Odpowiedz
@sorhu: w jaki sposób, kiedy Twój głos będzie w wewnętrznej kopercie, a ta w zewnętrznej kopercie, wraz z oświadczeniem, ktoś miałby dowiedzieć się jaki kwadracik zakreśliłeś na złożonej kartce papieru? Spróbuj sobie prześwietlić tych 6 (koperta zewnętrzna - 2, koperta wewnętrzna - 2, oświadczenie -1, kartka z głosem - 1) kartek papieru. I to tylko przy założeniu, że oświadczenie ani karta z głosem nie zostaną złożone.
  • Odpowiedz
@Bordomir:
Kto nie będzie mógł zagłosować.
Osoby poza granicami kraju, osoby niepełnosprawne, osoby które nie otrzymają karty, osoby których karta zaginie, osoby których koperta się odklei, itd.

Kto będzie mógł oddać więcej niż jeden głos.
Osoba która podbierze karty domowników. Osoba, które będzie chciała wpłynąć na jak głosują członkowie rodziny.
  • Odpowiedz
@sorhu: kto otworzy zaplombowaną kopertę? Ktoś kto chce trafić do pierdla. Osoby poza granicami kraju, niepełnosprawni jak najbardziej będą mogli głosować. Kartę otrzyma KAŻDY uprawniony do głosowania. Po wyborach istnieje możliwość sprawdzenia czy Twój głos został policzony - jeśli tak będzie to możesz przecież złożyć zażalenie w PKW - duża ilość takich osób może przesądzić o unieważnieniu wyborów. Polecam zajrzeć do mojego wpisu, gdzie wyjaśniam jak takie wybory się przeprowadza, bo
  • Odpowiedz