Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Dzisiaj będzie na zielono :)... to chyba ta wiosna.
Stali bywalcy tagu zegarkowego pamiętają, kiedy pisałem o zegarkach Mileneal
Trochę pokrętna pisownia nazwy tego Microbrandu ale o tym trochę później.

"Poor man's H Moser & Cie" można powiedzieć
( ͡° ͜ʖ ͡°)
W źródłach firma powołuje się na inspiracje wzięte z natury (zielony kolor to zorza polarna, niebieski to ocean, czerwony to kolory jesieni itp, macie wyobrażenie). OK niech będzie :)

Dwa kolory koperty (złoty i stalowy).
Rozmiar koperty to 40mm
Pasek (skóra top grain). Zapięcie motylkowe, teleskopy "quick release".
Szkło utwardzane mineralne (powłoka szafirowa jeśli dobrze pamiętam)
Mechanizm to Miyota 9015 z 28800 uderzeń na godzinę.
Ładne wykończenie, nakładane indeksy, datownik z czarnym tłem.
Ogólnie przemyślany projekt i dobre wykonanie.

Teraz trochę o tym jak robić zegarki ale poprzez słaby PR tracić zainteresowanie.
Otóż pierwsze zegarki firma produkowała pod szyldem Mileneal. Później jednak zdecydowała się na zmianę nazwy na Montage (??). Nie wnikam jakie były powody zmiany. Podobno źle się kojarzyło zwracając uwagę na określenie pokolenia tzw "milenialsów". Są też inne teorie (inna firma, która nazywa się podobnie i również produkuje zegarki). Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że decyzja o zmianie zapadła po tym jak ludzie zamówili już zegarki dla Siebie. W skrócie. Zamawiasz zegarek z brandem X a dostajesz zegarek z brandem Y ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sporo osób zrezygnowało z zamówienia, sporo szamba wylało się na firmę. Później pojawiły się kłopoty ze zwrotem pieniędzy za zamówione zegarki (długi czas oczekiwania).
Tak czy owak jeden z zegarków wylądował u mnie :)... pomimo tych wszystkich turbulencji uważam, że jest to bardzo ciekawa propozycja i bardzo dużo zegarka za pieniądze.
Kosztuje obecnie 229$ z kodem ze strony można urwać jeszcze 10$
Duzo??malo??trudno ocenić.
Ja za swój zapłaciłem 99$ jako pre order (pierwsze 50szt :)
Musiałem wstać o godzinie 3 w nocy żeby zamówić za takie pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) otwarcie
pre orderów było czasu singapurskiego (jeśli dobrze pamiętam)
99$ to naprawdę dobra cena, zważywszy że sam mechanizm Miyota 9015 to jakieś 80-85$
Czy kupiłbym ten zegarek za ponad 200$?? Nie jestem pewien. Może ponizejn200$ byłoby lepiej ale pamiętajmy, że jest to microbrand więc wyprodukowanie zegarka jest droższe niż u ogromnych producentów jak Seiko czy Orient. Czego jestem pewien to, to że jest świetną alternatywą do popularnego Orient Bambino.
Dla tych, którzy chcą dodać trochę koloru do stylówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do strony producenta

https://montagewatches.com/pages/all-new-prestige

Trudno jest zrobić fotkę ponieważ wystarczy lekko inne światło i ten odcień zielonego się zmienia.
Starałem się jak mogłem :)

Miłej niedzieli życzę wszystkim

#zegarki #zakupy #modameska
Pobierz AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Dzisiaj będzie na zielono :)... to chyba ta wios...
źródło: comment_1588497605X2ku00PtLvqBO7UPRnrQuw.jpg
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AllieCaulfield: chyba moja rodzina musi mieć jakieś poznańskie korzenie, bo nie da się ukryć, że lubię dostawać duża zegarka za małe pieniądze. Twoja zdobycz za 99 dolarów to świetny przykład właśnie takiej okazji. Fajny zegarek, ciekawy kolor i widać, że jesteś z niego zadowolony. No i chyba o to chodzi...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AllieCaulfield: za te pieniądze to po prostu grzech nie kupić. Za 80 dolarów to mamy Vostoki, które mimo całego swojego uroku, jednak nie są wykonane jak przysłowiowy Mercedes.

No i tu mamy jeszcze ten urok mikrobrandu, czegoś niepospolitego...

Ja czekam na odpowiedź dotyczącą 19mm paska do Candino. Szperam cały czas w silikonach i zastanawiam się nad sprzedażą mejego Casio z kalkulatorkiem...