Wpis z mikrobloga

Siemka, mam problem od jakiegoś czasu chyba z PC. Jest to ACER Predator G3-605.
Ogólnie w tym zestawie był GTX 760 1,5 gb i 8 gb ram. Włożyłem dodatkowe 2x4 GB i jedna kość 8 GB, która była już wcześniej, GTX 760 zamieniłem na RTX 2070 Mini czyli

RTX 2070
Intel 4790 3.4 ghz non k
16 gb

Ogólnie grając np faceita, w sytuacji 4 przeciwników z 3 smoke, Fpsy spadają koło 150 fps z 200-300, co wydaje mi się na tym komputerze raczej słabą opcją, kiedyś na tym kompie streamowałem i to z GTX 1060 6gb, którego miałem chwilę wcześniej.

Teraz to bym miał podczas streamowania pewnie ze 140 fps max, gdzie przy monitorze 144 hz to trochę lipa.
Patrząc na temperatury, sięgały one 80 stopni i procek i grafa, więc zacząłem się zastanawiać czy nie tutaj tkwi problem. W jaki sposób najlepiej wykonać jakąś diagnostykę? Chyba, że po prostu już procek do wymiany
#csgo
  • 8
@gruby4321: To uśrednione temperatury czy maksymalne? Bo teoretycznie są to jeszcze bezpieczne temperatury. Zainstaluj sobie msi afterburner i w monitoringu ustaw temp cpu rdzeni i karty. Zobacz jak się będzie zachowywać. Możesz też chyba aidą sprawdzić procka pod obciążeniem. Tak na wykresie będziesz miał throtling jak będzie się przegrzewać.
@Piterko: Maksymalne, sprawdzałem właśnie grając np w Modern Warfare, jak wyglądają temperatury i 80 to było MAX.
Ogólnie, myślałem, że to jakiś bottleneck, bo pamiętam, że jak zmieniałem z 3-4 lata temu grafę z tego gtx 760 na 1060 6 gb, to nowsze gry spoko, ale w CSie miałem wrażenie, że fpsów mam mniej. Teraz jest dokładnie tak samo, a grafa 2 razy lepsza od poprzedniej, dlatego myślałem, nad zmianą płyty,
@Piterko: Ziomek ma i5-8400 i ma więcej fps w tym samym miejscu o jakieś 20-30. niby nic ale zawsze coś. Ten procek chyba nie jest aż tak leciwy który posiadam, co myślisz o próbie zmiany zasilacza i może płyty głównej?
@gruby4321: Zmiana zasilacza nic raczej nie da. Powiedz jaki masz to jeszcze można by się zastanowić. Grasz na trzech kościach ram? Mając trzy kości pamięci, ram możliwe że nie chodzi Ci w dualu. Aktualizowałeś bios w płycie? Starsze procki intela po aktualizacji biosu z mikrokodem dość mocno dostawały po tyłku. Tutaj właśnie wygląda jakby Ci procek z jakiejś przyczyny nie domagał. Grałem faceita ze znajomym który ma i5 4670k, 970 gtx
Aktualizowałem, ale i przed tym raczej było podobnie, po prostu to ignorowałem, ale się już nie da za bardzo, bo przy 144 hz jest to już widoczne jak spadnie od czasu do czasu w niektórych sytuacjach do 130. Wyciągnąłem tę jedną kostkę, ale nic to nie dało. Bardziej mi chodzi o to, że czytałem, że ten 4790 non k, nie jest jeszcze taki zły i na pewno przy takiej specyfikacji nie powinienem
@Piterko: A i tak btw. Największy problem mam z csem w sumie, bo po włożeniu nowej karty widziałem większą wydajność w np takim modern warfare. W csie mam wrażenie, jakby nie chodził komp z pełną mocą.
@gruby4321: No bo w csie karta nie ma takiego znaczenia i liczy się procek. W warzone masz przyrost fps, ale to nie znaczy że nie możesz mieć ich więcej. Jaką masz płytę główną? Co z tym ramem? Dual i profil xmp jest? Ciężko coś powiedzieć. Na dmie takie spadki by były normą, ale podczas mma raczej nie powinno Ci tak spadać.
No mam włożone teraz 2 kości pamięci po 4 gb i nic się nie zmieniło. Co do płyty głównej, to jest po prostu z Acer Predatora, próbowałem znaleźć jakieś informacje ale jest podany tylko socket.