Wpis z mikrobloga

@MangoZjem: w KRK auchan płacisz w okienku drive thru.
@plastikowabiedronka: "do 7%" jak już coś i 99% stacji ma dokładnie takie paliwo z domieszką bio, bo tak wymaga Ue. Zwykła pb95 w calej Polsce jest to dokładnie to samo paliwo, bo robione przez Orlen. Różnice między stacjami mogą wynikać z infrastruktury danej stacji, nieszczelne zbiorniki itp.
Paliwa typu vigor są już różne, bo każdy klient sobie zamawia wg wlasnej specyfikacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@lsrrdc: przeciez jak podjechales na bp i zatankowales to auto nie odpalilo od razu na paliwie z bp... w przewodach miales te, ktore miales zatankowane wczesniej...
  • Odpowiedz
@jestemtunew Nie wiem jak teraz, ale jakoś w okolicach 2012, gdy jeszcze były mroźne zimy, mój kumpel często tankował "ON" w Auchan. I wszystko było ok, ale... Gdy przyszły mrozy, to samochód na paliwie "ON" z Auchan nie chciał odpalić, bo paliwo mu zamarzało...
  • Odpowiedz
@Lukowski: Sprawdź sobie które podmioty w Polsce legalnie dystrybuują paliwo, może nawet znajdziesz informację, od którego z dwóch podmiotów Auchan kupuje swoje paliwa - zakładając, że Auchan nie ciągnie na lewo ze wschodu, oczywiście.

@paruwczak oprócz Orlenu jest jeszcze Lotos, jeszcze :)
  • Odpowiedz
@jestemtunew: i żeby było "śmieszniej" to Orlen ma przecież podwójną marżę... Oni i Lotos w Polsce produkują paliwo, a więc na stacji orlenu sami sobie sprzedają (nie po kosztach przecież). Tak wiec realnie mają znacznie bardziej z czego schodzić niż taki Auchan, bo są producentem
A nie schodzą, bo przecież populistyczne plany i projekty PiS same się nie sfinansują. Nie zdziwię się, jak kupią PGG, albo po Enerdze Enea ( ͡
  • Odpowiedz
Ziomek na stacji prywatnej mówi, że nie obniżają bo nikt nie obniża xD

W dużych miastach sytuację ratują marketowe stacje i to one dyktują ceny, a tam gdzie ich nie ma i monopol ma lotos i Orlen to sztywniutko trzymają cenę


@MisiuMisiu: to nie zależy od wielkości miasta, w np w Łodzi czy Poznaniu praktycznie każda stacja ma za Pb95 cenę w okolicach 3,7PLN, a w Warszawie standardem jest raczej cena
  • Odpowiedz
i żeby było "śmieszniej" to Orlen ma przecież podwójną marżę... Oni i Lotos w Polsce produkują paliwo, a więc na stacji orlenu sami sobie sprzedają (nie po kosztach przecież). Tak wiec realnie mają znacznie bardziej z czego schodzić niż taki Auchan, bo są producentem


@FrasierCrane: u mnie Orlen ma takie same ceny jak reszta dużych sieci stacji. Z jednej strony po co mają schodzić niżej jak konkurencja ich do tego nie
  • Odpowiedz
@FrasierCrane:
Ceny łatwo sprawdzić, wystarczy wejść na stronę Orlenu:
https://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/default.aspx

to jest cena netto z wliczoną marżą Orlenu. Dla samych siebie nie muszą płacić z tego jeszcze VAT'u. Zakładam, że w umowach B2B z dużymi sieciami jest ona jeszcze niższa.

Wszystkie firmy sprzedające paliwo w Polsce kupują je bezpośrednio od Orlenu lub Lotosu. W swojej cenie muszą zawrzeć jeszcze koszta utrzymania swojej insfrastruktury oraz swoją marżę a na koniec konkurować ze
  • Odpowiedz
@nayakaz: ale o to mi właśnie chodziło, że Auchan sprzedaje taniej niż Orlen, pomimo, że paliwo i tak od Orlenu musi kupić (na czym zarabia), tak więc Orlen zarabia podwójnie samemu sprzedając.
Napisałeś dokładnie to co miałęm na myśli i mnie nie zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
  • 1
Wczoraj lałem pb95 za 3.31 na Auchanie, nie ma żadnej różnicy w jakości paliwa, spalanie takie same jak na tym z orlenu
  • Odpowiedz