Wpis z mikrobloga

@Czupryn999: ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ekspozycja na fale telefonu komórkowego może zmniejszyć żywotność i ruchliwość plemników u szczurów. Fale te mogą również zmniejszać całkowitą zdolność antyoksydacyjną plemników u szczurów i powodować stres oksydacyjny.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3850324/

Można stwierdzić, że narażenie na promieniowanie RF emitowane przez telefony komórkowe GSM może prowadzić do epigenetycznych szkodliwych zmian we wzorcu metylacji promotora ERα.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5401136/

Podsumowując, wyniki naszego badania sugerują, że zarówno ostre, jak
@darktemplar: w 2012 i w 2007 były badania które wnioskują że u osób korzystających dość intensywnie z teloefonii bezprzewodowej po 10 latach korzystania jest zwiększone ryzyko zachorowalności na kilka typów raka i zwiększone prawdopodobieństwo guzów. Jest pełno badań na temat wpływu np 900MHz na organizmy żywe jak szczury czy pszczoły. A to jest to samo promieniowanie. Najbardziej mnie bawi jak ludzie pokazują na anteny na masztach , gdy w kieszeni mają
@theromanpolan: tam jest fachowy język używany, ciężko mi to ogarnąć już z tego względu, czy gdzieś oficjalnie naukowcy z przeciwnej strony się odnosili do tych badań? Jakby przeciwnicy konfrontowali badania naukowe ze sobą to mogła by powstać fajna rzeczowa dyskusja w przeciwieństwie do tego co się dzieje obecnie.
@darktemplar: ale jaka przeciwna strona jak producenci nie są zainteresowani finansowaniem jakichkolwiek badań ( ͡º ͜ʖ͡º) bo po co , żeby sprzedaż im padła ? ( ͡º ͜ʖ͡º) Dyskusja polega na wyśmiewaniu ludzi mających jakiekolwiek wątpliwości.
Miałeś przkład 50 lat temu jak lekarze polecali daną markę papierowsów , a teraz palenie jest szkodliwe po latach licznych badań. Dzisiaj do badań wystarczy
@theromanpolan: jak mam nie wyśmiewać rzucania haseł o tym ze 5g powoduje koronawirusa, że to ludobójstwo, że to pomysł billa etc, równie dobrze mogę krzyczeć że kosmici za tym stoją. To całe środowisko anty opiera się o emocje - głównie strach i manipulacje. Chyba drugi raz dopiero widze ze ktoś jakieś badania naukowe wrzucił a dosłownie byłem bombardowany informacjami przeciwników i cała reszta opiera się na pomówieniach których w większości nie
@darktemplar: 5g ,4G, 3G i wszystkie inne mikrofale mają negatywny wpływ na zdrowie i to jest udowodnione i z tym nie wygrasz powołując się na jakiś oszołomów ośmieszających tych którzy mają rzeczowe argumenty w swoich wątpliwościach. Jeżeli np EMF powoduje zmiany w wątrobie przez co ona nie pracuje jak powinna to masz 100% że twój system immunologiczny jest osłabiony i zarazisz się czymkolwiek z tego powodu.
@theromanpolan: Ja nic nie będę tłumaczyć niech się tym fachowcy zajmują, wytłumaczyć to ja mogę coś ze swojej dziedziny. Najgorzej jak prości ludzie lub ludzie którzy nie mają o czymś pojęcia próbują coś tłumaczyć. Równie dobrze mógłbym zapytać przeciętną Grażynę czym się różni interfejs od klasy abstrakcyjnej.
@darktemplar: no ale zapewne jesteś pierwszy do ośmieszania ludzi którzy o tym mówią bo nie podają takich faktów jak ja podałem wyżej ( ͡º ͜ʖ͡º) Najgorsze jest że jedni prości ludzie wyśmiewają drugich prostych ludzi sami nie mając żadnego pojęcia. Więc nie widzę sensu dalszej dyskusji skoro sam przyznajesz że nie masz absolutnie żadnego pojęcia na ten temat.
@theromanpolan: Chwila Chwila

ja się nabijam z ludzi którzy snują jakieś nieprawdopodobne teorie bez podania jakichkolwiek argumentów oprócz "bo ja tak uważam", "bo to przecież oczywiste ze tak jest", etc, wszystko to nasączone strachem i emocjami kompletnie bez merytoryki, generalnie też rzeczy których nie da się zweryfikować i udowodnić

jak ktoś wrzuca badania naukowe to jak najbardziej tego nie ośmieszam i wg mnie tak powinna wyglądać dyskusja, ale jeśli rzeczywiście są
@darktemplar: Problem jest taki że Grażyny i Janusze mimo że się nie znaja mają rację , a to że brakuje im merytoryki to i drugiej stronie brakuje merytoryki bo jedyne co pada z ust drugiej strony to prześmiewcze wyzywanie od foliarzy. Ja mam osobiście nadzieje że technologia się przyjmie , tak żeby za kilkanaście lat ci wszyscy zwolennicy tej technologii w ciemno wylądowali na onkologii jako pacjenci i tyle. Niech sobie
@theromanpolan: Mi nie brakuje merytoryki bo ja nie wrzucam co chwila filmów z youtuba/grafik/artykułów znajomym których chce przekonać że 5G jest super etc.

Po prostu podejśćie na "wyczucie" jest z dupy i tyle. Każdy sobie może wzsystko ocenić jak chce, więc to robienie kórwy z logiki i to podejście wyśmiewam.

Zgodnie Twoją teorią którą straszysz podaje Ci kontr"teorie": Telefony są od kilkunastu lat z nami, wifi w zasadzie też, rozumiem że