Wpis z mikrobloga

@mirek_januszy: tak, IT i zarządzanie projektami a moimi klientami są banki

@dokam: Co miesiąc bo to suma dwóch faktur ale faktycznie podatek po mojej stronie, do tego nie mam żadnych urlopów ani nic takiego, jestem zwykłym kontraktorem. Spoko pewnie niedługo mnie wyjebią bo kryzys i wtedy Ty będziesz zarabiał więcej ¯\_(ツ)_/¯ Kwestia szczęścia i okoliczności
netto uop


@Scaab:
1. Zima już będziesz miał poniżej 10k wchodząc na wyższy prog
2. Módl się by nie znieśli limitu 30 krotnosci na ZUS - wtedy zejdziesz na 8k
3. Popracuj nad kultura osobista i przestań traktować z góry innych. To się może keidys zemścić.
4. Zarabiasz tyle tylko dlatego, bo ci się „udało”. Różnica między tobą a pracownikiem na taśmie jest taka, ze miałeś szczęście trafić na branże „hype”
@Bulburator: z punktem 1 sie nie zgodze. 50% KUP to standard w coraz wiekszej ilosci korpo. wtedy w 2 prog podatkowy wlatujesz duzo pozniej. Dodatkowo zawsze mozna wplacac co roku max kwote odliczenia na IKZE i jakos daje rade nawet przy zarobkach 2 krotnie wyzszych niz OP.
no i w lepszych korpo od poziomu architekta daja fure, co IMO jest warte jakies 3k netto miesiecznie.
Mowie z prespektywy osoby ktora pracowala
@dette77: Żaden problem, nie klepie kodu bo banki i ubezpieczalnie mają od kodu wielkie software housy typu Accenture albo IBM. Problem w tym że ktoś musi ich pilnować i koordynować co robią, bo z jakością bywa różnie - i tym się właśnie zazwyczaj zajmuję, koordynacją roboty którą wykonują dla nas kontraktorzy, zarówno od tematów funkcjonalnych takich jak upgrade aplikacji do czysto technicznych typu położenie nowego światłowodu do budynku giełdy we frankfurcie