Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pół roku temu kupiłem #bmw #e46 compact z 2002r, w sumie na przekór wszystkim, bo wszyscy odradzali kupno, ale po tym czasie i zrobieniu prawie 5k kilometrów mogę powiedzieć, że ogólnie jestem zadowolony - przez ten czas, nie licząc kupna opon i wymiany płynów po zakupie wydałem:
- 550zł przewody hamulcowe
- 100zł regulacja gazu
- 200zł naprawa stukania w zawieszeniu (zapomniałem co dokładnie)
Z czego już przy zakupie wiedziałem o dwóch pierwszych rzeczach. Jeździ bez problemu, na 1000km dolewam około 700ml oleju, bo trochę znaczy teren (mechnik powiedział, że zrobi się to przy okazji czegoś innego, można jeździć na luzie). Także oby tak dalej, niech jeździ jak najdłużej. #mechanikasamochodowa #samochody #gownowpis
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Greviz: zwykłe e46 mi się nie podoba, ale compact jak dla mnie jest spoko.
@baNicja: niby racja, ale lepiej, żeby ciekło niż żeby spalał ten olej. Cieknie na uszczelce misy olejowej i na łączeniu ze skrzynią, więc rzeczy raczej trudno dostępne.
Trzymam kciuki, żeby jak najdłużej jeździł bez poważniejszych awarii, bo naprawdę miło mi się jeździ.
@marcin2366: jest tyle elementów powodujących to, że najlepsi od najtańszych rzeczy zaczynają wymieniać. Ogólnie to jest luz między skrzynią, a dyfrem zazwyczaj na jakieś gumie. Często jest tak, że gumy wózka z tyłu już mają dość i wypadło by je wszystkie zmienić i słyszą sumę 1k zł za je wszystkie to nie jest za fajnie.