Wpis z mikrobloga

Mirki co siedzą po drugiej strony #wokanda #sadownictwo #prawo kto wpadł na pomysł aby nadawać przesyłki sądowe (co prawda te bez zobowiązań), bo w systemie widzę wysyłki? :-)

nadgorliwość kilku sędzi? czy co jest grane? wysyłają głównie pisma innych stron i wcz. dowody itp..

ciekawe jak mozna zobaczyć akta? #polityka #polska
u Was też takie rzeczy

zobaczcie system. . bo #poczta tez lubi zwracać przesyłki
  • 9
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews:
w portalu też widzę, że mam nadane przesyłki "terminowe", ale jakimś cudem one nie przyszły do mnie (choć spokojnie nawet z dodatkowym czasem powinny dojść). Nawet nakazy mam wysłane (a przynajmniej tak oznaczone).
Z drugiej strony pisma "nieterminowe" z sądu normalnie mi chodzą. W tym tygodniu już kilkanaście mi weszło.
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: nie nadgorliwość sędziów, ale wynika to z faktu ze terminy są zawieszone, więc przesyłki są nadawane i wysyłane do strron i pełnomocników a oni mają zawieszony termin do czynności według ustawy COVID, a polecenia z MS były jasne że można to wysyłać do stron i pełnomocników.
  • Odpowiedz
@eaxene: ja mam całą listę nadanych, część już niedoręczona przez pocztę :-)

ALE są puste bez nadania.. nie wiadomo czy to błąd czy co

ps. Przeginają w ch.. jak mogę zobaczyć akta? po drugie jak zrobić kopie odpisów jak ksera niechętnie to robią, a czasami idą całe ryzy

po drugie co z tą ustawą o wstrzymaniu terminów sądowych, przecież to chyba bezskuteczne..?

tracza antykryzowa 3.0 ma to uchylić 7 dni po
  • Odpowiedz
@kryku: zobacz n a mój wpis wyżej.. co z aktami? jak nie masz dostępu do akt i nie odbierze sie bo błąd adresu, poczty itd co u nas jest normą.. to wchodzi się w niezłe szambo..

jak teraz podejdą do owego "zawieszenia terminów", że nie są to jednak sądowe..

Przecież muszę teraz wysłać pismo, żeby przedłużac.. czy co.. takie przesyłki jak ślepy z głychym

ale np. w Sądzie Okregowym odpuścili sobie..
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: wiem że może być szambo bo strony nie mogą zajrzeć w akta i zapoznać się z tym co się działo w międzyczasie w sprawach, ale w wielu sądach prezesie zarządzili żeby pisma wysyłac ze względu na wspomniane zawieszenie terminów a pełnomocnicy mogą zajrzeć w akta już po ustaniu epidemii i otwarciu sądów. Powiem szczerze, z Ministerstwa zalecenia są skąpe albo ich nie ma i to prezesi sami decyduja jak ma
  • Odpowiedz
@kryku: z ciekawości jakby w Sądach Rejnowych mieli wyznaczać rozprawy to jaki termin obstawiasz za 2 miesiące?

z pismami chodzi mi, że to koszmar.. weź odpowiedź coś merytorycznie w takich warunkach, do ustawy z ty..ka wzietej..

do tego nie można liczyć na pocztę np. przesyłki do skrytki pocztowej czy tzw. PR poste restante które powinny być awizowane przez 2 tygodnie (bo strony często przed 1 rozprawą nie podają adresów z różnych
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: ciężko określić jakie będą terminy w sądach bo to zależy głównie od tego jakiej wielkości jest sąd i jakie wcześniej wyznaczał terminy, te które spadły pewnie będą w pierwszej kolejności robione, ale myślę że wakacje mogą być bardzo obłożone
  • Odpowiedz