Wpis z mikrobloga

@Tytanowy_Lucjan:

Patrząc na dzisiejsze tabuny emerytów na ulicach nie widzę tych twoich ogromnych procentów chętnych do samodzielnej izolacji.

Bo ktoś im wmówił, że Polacy są odpowiedzialni i zakładają maski aby chronić innych. Niejednokrotnie idąc przez park starsi ludzie mnie szeroko omijają, a maskę mam założoną.
To właśnie tacy inteligencji jak Ty przechodzący bezobjawowo będą powodować to, że obecnie przyjęta strategia będzie mniej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chilon: Zamykanie granic to kolejna głupota (przy jednoczesnym ściągniu z całego świata idiotów, którzy sobie na wakacje pojechali kiedy już było wiadomo co się święci i potem rozjechali się do domów zamiast ich skoszarować).

Żeby jeszcze Niemcy czy Polska były źródłem ogromnej zarazy to rozumiem zamykanie i obowiązkowe kwarantanny po przekroczeniu granicy. Ale skoro poziom mamy ten sam to jaka różnica czy pojadę ze Zgorzelca 50 km na zachód przez
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: zamykanie granic miało na celu ograniczenie turystyki jako takiej, nigdy nie wiesz skąd kto przyleci, zwłaszcza że możesz latać z przesiadkami. Jak zauważyłeś pewne grupy są zwolnione z kwarantanny - w tym też Ci robiący w transporcie międzynarodowym - z prostej przyczyny, żaden kraj nie jest w 100% samowystarczalny na dłuższą metę.

Byłem przeciwnikiem programu "powrót do domu" ale nie wszyscy, którzy wówczas wracali to turyści, zdecydowanie więcej wróciło
  • Odpowiedz
@chilon: ziew. Nawet sami lekarze nie są zgodni co do sposobu noszenia masek. Są tacy, którzy noszenie masek wszędzie uważają za głupotę. Według nich, maski powinno się zakładać jedynie w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Czyli jak idziesz szerokim chodnikiem i mijasz kogoś w odległości 2-3 metrów to luz. Jak wchodzisz do mpk, to maseczka obowiązkowo. Spróbuj jeździć w maseczce i okularach na rowerze. Później odpowiedz sobie na pytanie, co
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: Kolejny mądrzejszy od reszty świata. Nie Tobie dyskutować gdzie stwarzasz zagrożenie nosząc maskę bo nie siebie nią masz chronić. Na rowerze w okularach i w masce jeździłem, jeśli masz dobre okulary to nie parują.
  • Odpowiedz
@Rizzin: od zawsze mam problem z ilością wilgoci jaką wydycham i to nie jest takie proste. Kupiłem komin z mikrofibry ale się zsuwa i nie przylega dobrze do nosa. Efekt jest jeszcze gorszy
  • Odpowiedz