Wpis z mikrobloga

@folwarkzwierzecy: nooo, ile ramu mi to zaoszczędziło to bania mała.

Protip: jak serio musisz coś trzymać (np. ja mam jedną zakładke z wykopem, fejsem i boardem w pracy) to przypinasz i w ustawieniach zmieniasz zeby przypiętych nie ruszał
  • Odpowiedz
@zexan: Gówno. Przy bardziej skomplikowanej implementacji ludzki mózg nie jest w stanie zapamiętać wszystkich zależności. Nikt nie jest idealny i zawsze gdzieś tam coś zapomnisz albo strzelisz literówkę - szczególnie przy pracy nie ze swoim kodem.

Dzisiaj co prawda ten problem już jest dużo mniejszy bo IDE podpowiada na żywo w razie popełnienia jakiegoś większego błędu, stąd często ten błąd nie pojawi się na kompilacji - zostanie Ci on wskazany
  • Odpowiedz
@Farezowsky popłakałem się że śmiechu, swoją drogą to puść sobie utwór w całości i zwróć uwagę na dwa instrumenty: trójkąt i talerze i wyobraź sobie ludzi na nich grających w tym utworze w jakiejś poważnej filharmonii.
  • Odpowiedz
  • 1
@Wyrelworelowany byłem kiedyś na takim koncercie, gdzie gość był albo na talerzach albo trójkącie (dokładnie nie pamietam) i pojawiał się ze trzy razy pojedynczo w trakcie kilkuminotwego występu. Po tym jak zagrał swój dźwięk siadał na stołku XD potem wstawał, stal 10 sekund, zagrał dźwięk i znowu. Cudownie i komicznie to wyglądało
  • Odpowiedz
@gzres w przypadku mavena i javy(tak jak na filmiku) bardzo rzadko się zdarza, że trzeba przeszukiwać wszelkie czeluści SO by zbudować kod. Budowanie dokładnie wskazuje gdzie się nie kompiluje a IDE wali jak żarówa gdzie brakuje średnika czy jest literówka. Chociaż przyznam, że raz na jakiś czas może być problem jak się pojawiają cykliczne zależności i inne problemy w pracy z wielomodułowym projektem
  • Odpowiedz