Wpis z mikrobloga

Wczoraj była po raz pierwszy liczba zachorowań poniżej 100 osób. Niestety radość nie trwała zbyt długo, bo okazało się że to normalne gdyż w weekendy nie działają wszystkie labolatoria. Ministerstwo Zdrowia podało, że w kwietniu średnio dziennie przeprowadzano 8.400 testów.

Dziś mamy 13.888 potwierdzonych przypadków (+275), 413 osób zmarło (+19)

Najszybciej rosną zachorowania w Tokio.

Na czerwono zaznaczono nieznane źródło zakażenia.

#japonia #wiadomoscizjaponii #koronawirus #2019ncov
ama-japan - Wczoraj była po raz pierwszy liczba zachorowań poniżej 100 osób. Niestety...

źródło: comment_1588078244NYyZcxt6xGhiSOoIlrhWh8.jpg

Pobierz
  • 8
najpierw naucz się jak powinno się pisać laboratoria a dopiero później bierz się za analize ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zdecydowanie mniej ludzi na ulicach. Z drugiej strony szukają wszyscy jakiejś alternatywy


@ama-japan: No tak, wiele mieszkan w Tokio to klitki, ludzie by poszaleli, nie mogac pobyc na otwartej przestrzeni. Zreszta dotyczy to tez tych z mieszkan komfortowych, o duzym metrazu (takich takze tam nie brakuje). Wlasny ogrod rowniez nie do konca zalatwia sprawe, poniewaz czlowiek to jednak istota spoleczna i ma potrzebe choc popatrzec na innych. Dziekuje za odpowiedz!
@imagine_dragon:

Wlasny ogrod rowniez nie do konca zalatwia sprawe, poniewaz czlowiek to jednak istota spoleczna i ma potrzebe choc popatrzec na innych.


Ja jakoś nie mam. Poza tym nie generalizuj. ( )

Wydaje mi się jednak, że Japończycy są bardziej zdyscyplinowani i z większą łatwością przyjmują te ,,ograniczenia". Przynajmniej nie krzyczą bez sensu, że ,,łamie się ich prawa obywatelskie" jak to u nas krnąbrni mają w
Poza tym nie generalizuj.


@Xing77: Jedni maja potrzebe popatrzec na ludzi bezposrednio, inni preferuja "patrzec" przez internety. Nie bez powodu w czasie kwarantanny bardzo wzrosla liczba komentarzy na roznych portalach. Na pewno sa wyjatki od reguly, ale sam widzisz, ze Ty takim nie jestes.

Przynajmniej nie krzyczą bez sensu, że ,,łamie się ich prawa obywatelskie" jak to u nas krnąbrni mają w zwyczaju.


@Xing77: Siedze troche w temacie, nie do