Wpis z mikrobloga

@mem1000: w przepisach "dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku". Klamki manetek doskonale sprawdzają się na DDRach do dawania o sobie znać. Na drodze ogólnej dzwonek jest "na #!$%@?", już lepiej drzeć się "#!$%@? jak jedziesz!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mem1000: wlasnie kupilem taki 8cm XD dzwonek to podstawa, zjezdzasz z gory to dzwonisz caly czas, ludzie zchodza ze sciezki, trabka lepsza ale bardziej straszy a to pelno takich co by sie chcieli #!$%@?, zadzwonisz to chetniej zejda.
@mem1000: Nie musi być dzwonek, może być również "sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku". Jeden z blogerów rowerowych twierdzi, że wymagania te spełnia strzał z manetki hamulca. Zapomniałeś jeszcze zapytać o tylny odblask czerwony, który jest obowiązkowy i światła, które są obowiązkowe w nocy a w dzień mogą być zdemontowane :) Ale fakt, dzwonek to taki chyba najczęściej zapomniany element obowiązkowego wyposażenia roweru. EDIT: zapomniałem odświeżyć, kolega @globalbus też napisał o klamkach
@vertical: moje hydrauliki są wyjątkowo ciche. Prędzej jak wbijam wyższy bieg na wyprzedzanie to słychać. Jak ktoś tego nie słyszy to dzwonek. A jak nie to to usłyszą łańcuch który na najwyższych biegach ociera bo mam przerzutkę przednia nie taka jak trzeba, a nie mogę znaleźć top swinga w odpowiedniej mi cenie XD
@vanzs: też mam hydrauliki, ale słychać stuknięcie jak się szybko puści :) No ale też mam malutki dzwonek gdzieś pod kierownicą przyczepiony, ta rada to bardziej może dla kogoś kto nie ma dzwonka a przyczepi się do niego milicjant :)
U siebie też mam w szosie, ale po co to nie wiem, teraz to się może przydać jak milicja się rozkręciła ;D Zabezpiecza przed głupim mandatem, coś trochę jak ten komin na mordzie.
@mem1000: Z rok temu założyłem podróbkę dzwonka Knog Oi za kilkanaście złotych, użyłem może go dwa-trzy razy i to bez większego efektu.

@suqmadiq2ama: Z tego co czytałem to według przepisów odblaski mają być na kołach, a gdzie to już nie jest sprecyzowane. Wielu producentów robi opony z odblaskowym paskiem i problem z głowy.
@Ajtos: odblaski na kołach nie są obowiązkowe, rozporządzenie jedynie dopuszcza ich stosowanie:

2. Dopuszcza się umieszczanie świateł odblaskowych: 1) barwy żółtej samochodowej: a) na bocznych płaszczyznach kół pojazdu, o którym mowa w § 53–55, z tym zastrzeżeniem, że z każdego boku pojazdu powinny być widoczne co najmniej dwa światła: co najmniej po jednym, umieszczonym na kole przedniej osi oraz na kole tylnej osi, b) na pedałach roweru i motoroweru;