Wpis z mikrobloga

#motocykle

Czemu powinienem przy wymianie zastosować ten sam olej?
Będzie to 2 wymiana (pierwsza po dotarciu teraz ma niecałe 3,5 tysiąca przebiegu)
Poprzedni właściciel zalewał motorrad advance Pro ale widzę, ze słabo z dostępnością na zaraz, na stronie motula wybrało mi 7100 4T 15W-50 i chciałbym ten zalać bo mogę go kupić stacjonarnie
  • 16
Czemu powinienem przy wymianie zastosować ten sam olej?


@mchmjszk: Nie powinieneś, to jest jakieś durne zalecenie producenta. Wymieniając olej, wymieniasz też filtr, za KAŻDYM razem, bez względu na to, co tam sobie w serwisówce widnieje ;).

Będzie to 2 wymiana (pierwsza po dotarciu teraz ma niecałe 3,5 tysiąca przebiegu)


@mchmjszk: Tym bardziej dla mnie abstrakcja, żeby po docieraniu zostawić stary filtr ;)

Poprzedni właściciel zalewał motorrad advance Pro ale widzę,
@Glenroy: Oczywiście wymienił tez filtr po docieraniu

BMW G310R, w książce serwisowej widzę, ze przy wymianie filtra wchodzi 1,7l a opakowania są litrowe lub 4 litrowe tylko?
Czemu powinienem przy wymianie zastosować ten sam olej?


@mchmjszk: kto tak powiedział? Masz zastosować olej spełniający normy ustalone przez producenta. Kropka.

chciałbym ten zalać bo mogę go kupić stacjonarnie


@mchmjszk: no to kup i zalej, nie ma problemu

przy wymianie filtra wchodzi 1,7l a opakowania są litrowe lub 4 litrowe tylko


@mchmjszk: ale co, liczyłeś, że będą opakowania 1,7 litra? Kup dwa litrowe albo 4 litry i będziesz miał
@mchmjszk: Tak, 1l i 4l. Weźmiesz dwa litrowe i będzie spoko, zostanie Ci coś na ewentualne dolewki, a jeżeli te nie będą konieczne, to przy następnej wymianie, po spuszczeniu przepracowanego oleju, przepłuczesz miskę tym, co zostało Ci w bańce z poprzedniej wymiany. Ja tak robię od zawsze, bo wbrew pozorom, wcale tak nie do końca wszystko z tej miski spływa i po takim płukaniu potrafi wylecieć jeszcze trochę syfu :).
@Glenroy: Dzięki!
Z pewnego źródła to chodziło ci o motocykl czy olej?
Bo chciałem zamówić na Allegro i opakowanie wyglada inaczej i pomyślałem, ze może tez podróby sprzedają
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: Do wyboru miałem jeszcze oryginalny bmw ale słabo dostępny, shella i penrite (5l za 330zl) i jeszcze jakies liqui molly
Teraz to już i tak zamówione i zapłacone, zamówię jeszcze jakiś najtańszy do 125 żeby zobaczyć jak się wymienia bo będę to robił pierwszy raz i nowego mi szkoda na naukę