Wpis z mikrobloga

Postanowione, jako barmanka z 3 letnim doświadczeniem za barem, będę się z wami dzieliła codziennie różnymi recepturami na koktajle, czasem dodam jakąś historię związaną z powstaniem koktajlu. Czasem będą to klasyki, czasem nowości, albo moje własne receptury, bądź znajomych zza baru. Jutro zawołam wszystkich plusujacych, abyście w czasie tej popieprzonej kwarantanny mogli wypić dobrego drineczka i poczuć się jak gość u ulubionego barmana, tag do obserwowania #mirabelkaprzypalajedzenie
A to tagi dla atencji
#alkohol #drinkdnia #drink #koronawirus #kwarantanna #piwo #pijzwykopem
#rozowepaski
Pobierz tukanprise - Postanowione, jako barmanka z 3 letnim doświadczeniem za barem, będę się...
źródło: comment_1587945832bESqaaUnmwhgZEwzETmlmt.jpg
  • 45
@bartoszfcb: Mi tego mówić nie musisz. Moim zdaniem jak ktoś po pół roku nie ogarnie, to po prostu się do tego nie nadaje i niech spróbuje czegoś innego. To, że większość barmanów w Polsce to studenci, którzy sobie chcą dorobić i mają #!$%@? w taką pracę tak naprawdę, to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tukanprise: Akurat dzisiaj zastanawialiśmy się z kolegą nad etymologią słowa "cocktail". Wysuneliśmy następujące wnioski:
1. Nazwa wzięła się od nawalonych do szklanki rupieci, które utrudniają picie, ale jeśli jest ich wystarczająco dużo w różnych barwach, mogą nieco przypominać ogon koguta
2. Napój jest przeważnie podawany ze słomką, więc jego spożywanie to swoisty trening ssania. Ponadto jego właściwości powodują rozluźnienie obyczajów u kobiet, co skutkować może większą chęcią i gotowością do ssania