Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tutejszych mógłby się wypowiedzieć o powyższym samochodzie? Chodzi mi sprawy techniczne bo to że serwis drogi to wiem zresztą jak w każdym samochodzie premium ale bardziej czy są problemowe i jakie występują najczęściej usterki.

Chodzi mi konkretnie o wersję 640d Gran Coupe M Sport 2013-2015 rok z silnikiem tym ponad 300 KM.

Zanim ktoś zacznie pisać bzdury ze za duża moc to obecnie jeżdżę E-klasą po remapie gdzie mam +250 KM i 700 Nm i dobrze ogarniam tego typu napędy. Innych propozycji też nie potrzebuje a głupie komentarze będę kasował. Chodzi mi o opinie tego właśnie modelu.

#motoryzacja #warsztat #samochody #bmw #pytanie
źródło: comment_1587926745Pw4qwF3iztNMZqWCGJif3E.jpg
  • 17
@kyloe: Nie ma sensu bo benzyna jest paliwożerna poza tym tu gdzie mieszkam wersje benzynową uswiadczyć graniczy z cudem. Inna sprawa że odpisuję sobie VAT na diesla.
Mocny diesel, momentu obrotowego fhui, podatny na modyfikacje jakby ktos chcial wiecej, spalanie ma bardzo dobre


@ponurytraktorzysta: To wszystko na pewno ma, ale słabo brzmi, słabo się kręci, długo się nagrzewa ( jak zimą nie włączysz ogrzewania postojowego to masz lipę ) poza tym to auto możesz kupić z V8 więc nie wiem czy jest się w ogóle nad czym zastanawiać
@FeyNiX: jeden mirek z #uk ostatnio robił #pokazauto że taką kupił

Nie ma sensu bo benzyna jest paliwożerna


@FeyNiX: poprzednie auto paliło mi 15-16l, obecne pali podobnie, obie benzyny. To raczej kwestia portfela i tego na co kto może sobie pozwolić

To zupełnie inna jazda w takim aucie dieslem, a mocną benzyną. I zaraz napiszesz że diesel z 700Nm też jedzie, no jedzie ale zupełnie inaczej, to zupełnie inny poziom
@Atreyu: jak wspomniałem, odpisuje VAT wiec musi byc diesel poza tym sam jeżdżę dieslem i chodzi elegancko tyle ze mój to V6 :)

O moc nie pytam bo wystarczy ze widziałem osiągi zresztą i tak mogę jeździć do 120 km/h. Przy 5000 km miesięcznie 15l benzyny a 8 diesla pomniejszone o VAT to spora różnica.
@FeyNiX: Z perspektywy właściciela (ale F06 640i):
1. Elementy blacharskie to koszmar. Tzn. jak sobie uszkodzisz o coś błotnik to płać i płacz, do F06 części jest niewiele. (Albo są drogie)
2. To cholernie skomplikowane auta. Mają trochę elementów (pod maską i w środku) wspólnych z F10 i F01 ale niezbyt wiele.
3. Ze względu na bezramkowe drzwi jeżeli auto miało jakiekolwiek przygody to zdarzają się przypadki puszczających uszczelek, pomaga wymiana.
@FenixxPl: Odnośnie drogich części to trochę wiem bo obecnie mam Mercedesa E-Klasę w wersji 3.0 V6 i tam dopiero jest naupychane różnych dziwnych części a blacha też droga.
@mistellaire: 4000-5000 km srednio i kupiłbym sobie coś innego bo obecny już mi się znudził i powoli sypie.

Częste długie trasy po 300 km w jedna stronę po autostradach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FeyNiX kumpel kupił 650i dobrze, że na gwarancji jeszcze, bo wymiana skrzyni w ASO wyszła ~65k przy 80kkm. Drugi znajomy ma 650iCabrio silnik przy 85kkm do wymiany, ma nowy. Auto Zajebiste jak kogoś stać, to ciężko to przebić.
@kipowrot: Mi chodzi o kwestie jak bardzo lubią się dane modele psuć. Ja np po znajomosci e moim za wymianę oleju w skrzyni i silniku z filtrami dałem ok. 1500 zł no ale wiem ze pojeździ a żeby rozlatywala się skrzynia po 80k jak wspomniałeś to świadczy o kiepskim wykonaniu
@kipowrot: Czy ty już dziesiąty raz nie potrafisz zrozumieć różnicy?

Diesel pali srednio 8l/100 km, benzyna minimum 12l co przy srednio 4000-5000 km miesięcznie to ogromna różnica bo co conajmniej 160 L miesięcznie to jeszcze w przypadku diesla odliczam sobie 20% VAT a na benzynę nie tak samo przy zakupie mogę sobie cześć VATu odliczyć bo diesel. Inna sprawa ze płace osobno podatek drogowy i przy takiej benzynie jest o 40%
@kipowrot: Jeszcze dodam ze tu gdzie mieszkam na 100 diesli przypada może 5-10 w przeciętnym stanie wersji benzynowych wiec znaleźć taki wynalazek tez graniczy z cudem poza tym benzyna się najeździłem i jednak wole diesle z przyzwyczajenia a ze samochód 5-7 letni i z pewnego źródła to tez nie koniecznie musi być wyjechany