Wpis z mikrobloga

Mireczky, szukam auta. Oczywiście wybór jest przeogromny (przekopuję mobile.de, bo mieszkam w Niemczech) i nie mam pojęcia co wybrać. Może znajdzie się jakiś ekspert/pasjonat/fanatyk i coś doradzi?
Moje wymagania:
cena: do 8000€
rocznik: nie starszy niż 2013r
liczba drzwi: 4/5
silnik: najlepiej powyżej 100KM, ale rozważę też słabsze opcje jeśli warto
paliwo: benzyna (ew. LPG, hybrydy itp. generalnie nie diesel)
przeznaczenie: dupowóz do roboty (dojeżdżam autostradą/drogą szybkiego ruchu) plus raz na jakiś czas trasa 300-400km (nie częściej niż raz na dwa miesiące)
dodatkowo: klimatyzacja, tempomat

Wstępnie skłaniałem się ku Renault Clio albo Megane, ewentualnie jakaś Dacia (Sandero albo Duster - za komentarze na temat Dacii, że szajs bo nie VW itp. dziękuję. To jest Renault w innej budzie!).
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

#motoryzacja #samochody
  • 17
@Vincenzo: Dacia względem Renault różni się głównie brakiem ocynku oraz starszymi technologiami no i troszkę gorszymi materiałami. Do tego Duster ma na przykład skrzynię biegów zestopniowaną bardziej w teren.
Skupiłbym się chyba na Megane. W wersji Sedan była/jest w dobrej cenie do kupienia jako nowa. Podaż zatem powinna być największa.
@ksiak: dzięki za wartościowy komentarz. A coś z zupełnie innej beczki? Jakaś Corsa, Fiesta, Peugeot? Przewija się też w wynikach wyszukiwania Nissan Pulsar (ale to w sumie też Renault).
Jakaś Corsa, Fiesta, Peugeot?


@Vincenzo: ja bym celował w Segment C. To co proponujesz jest segmentem B. Będziesz się męczył zwłaszcza na dłuższych odcinkach.
Peugeota bym w ogóle odrzucił ze względu na benzyny które mają różne opinie. Niby 1.2THP jest super ale jak poszukać w sieci to zaczynają się pojawiać głosy, że przy pewnych przebiegach jest problem. W przypadku Renault też któryś silnik miał coś na sumieniu, nie pamiętam już który.
@ksiak: z tymi Peżotami trochę szkoda. Dojeżdżam teraz starą 206 i gdyby tylna belka nie zaczęła się sypać (wydaje teraz śmieszne dźwieki, szczególnie na zakrętach ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to pewnie dalej bym ją ujeżdżał (serio, naprawdę lubię to auto). Mam sentyment. Ale 207 trochę za stare, a 208 poza moim budżetem.
@Vincenzo: Pulsar miał te same silnik co renault. Z tymi 1.2 od renault były problemy z rozrządem, dość wcześnie łańcuch się rozciąga. Tak poza tym spoko. Ja bym jeszcze focusowi się przyglądnął. silniki 1.0 i 1.6 są bardzo spoko, a samo auto bardzo przyjemne w jeździe.
i gdyby tylna belka nie zaczęła się sypać (wydaje teraz śmieszne dźwieki, szczególnie na zakrętach ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to pewnie dalej bym ją ujeżdżał (serio, naprawdę lubię to auto)


@Vincenzo: to ją napraw. W Polsce normalnie regenerują itp.
@ksiak: to zapłacę więcej, niż auto jest warte. Nie mówiąc już o fakcie, że do Polski aktualnie pojechać nie mogę i nie wiadomo kiedy będę mógł. Poza tym czas jednak na coś nowszego niż 20 letnie auto.
@Vincenzo: tak naprawdę wybór masz następujący z segmentu C:
Megane IV, Peugeot 308, Astra (może zerknij właśnie na Astre?), Hyundai i30, Ceed. Niemieckie pojazdy odrzucam skoro jeździsz Peugeotem :) No jest jeszcze Focus ewentualnie.