Wpis z mikrobloga

Mirki co byście poradzili

Sytuacja taka że kupiłem wiertarke na allegro w jakimś lombardzie. Okazała się niesprawna. Sprzedający napisał że mam odesłać a on podeśle kuriera. Przyjechał kurier z pocztex z pustą etykietą żebym wypełnił, no to wypełniłem - podałem tam adres rejestracyjny sprzedającego bo nic nie podesłał. Cóż adres okazał się zły bo oni się tam nie mieszczą i przesyłka wróciła, nie odebrałem jej leży na poczcie. Do zapłaty jest uwaga.. 82pln za przesyłkę pobraniową w dwie strony. Poczta straszy mnie odsetkami a sprzedający mówi że to moja wina bo nie przeczytałem na warunkach zwrotu adresu zwrotnego. Otworzyłem spór na allegro bo według mnie kurier powinien przyjechać z wypełnioną etykietą a nadawcą powinien byc ten lombard, dodatkow postraszyłem go negatywem. Odpisał mi w skrócie że ma #!$%@? na mnie bo to moja wina a allegro i tak rozsztrygnie spór na jego korzyść

To ja jestem dzban czy oni, czy mam w ogóle szanse coś ugrać

#allegro #januszebiznesu
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukasz-lux: jeśli chodzi o allelombard to adres na ich kontach (bo jest ich kilka) jest jeden i w zakladce o zwrotach mają dopiero prawidlowy. Co do etykiety to nie wiem ale moim zdaniem niestety twoja wina bo nie dopatrzyłeś.
@lukasz-lux: jesteś dzbanem. Mogłeś nie wydać kurierowi bo nie znasz adresu. Jak firma jest zarejestrowana w UK a prowadzi sprzedaż w Polsce to też zakładasz, że zwrot jest na adres rejestrowy? Możesz firmę lombard też założyć pod adresem tzw wirtualnego biura, a działaność prowadzić w innym miejscu. Jesteś dzbanem bo swoją winę chcesz zwalić na kogoś innego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukasz-lux: ale to nie ma znaczenia. Ty się pomyliłeś i tu płacisz. Teoretycznie jeśli wysłali kuriera to powinien mieć wypelniona etykiete. Jak nie miał to nie dajesz i sam wysyłasz na własny koszt i musza ci to z wrzucić. Pomyliłes się i ty ponosisz koszty.
@lukasz-lux: nie. Nieraz zlecają kuriera po odbiór i wysyłają etykietę na maila np. Mirku sorry że nazwałem dzbanem. Mam masę takich problemów. W firmie zlecamy odbiór w naszym zakresie. Piszemy gdzie ktoś ma wysłać a ludzie tak jak Ty mają problem z tym że wysłali na adres firmy a nie na adres magazynu gdzie im gurwa 10 razy mówimy gdzie odeslac. Jak zamówią to dostają formularz z adresem z etykietą itp.
@michal_0107: ja to rozumiem, dlatego pytam sie bo miałem też swiadomość że to może być moja wina. Szkoda że od sprzedawcy był tylko taki komunikat jak na zdjęciu poniżej, gdyby chociaż dodał jedną linijkę z adresem do zwrotu to by nie było tematu. (,)
Teraz muszę odebrać ten złom za 82pln + jest on popsuty a naprawa prawdopodobnie nie opłacalna (koszt sprzętu 120pln)
lukasz-lux - @michal_0107: ja to rozumiem, dlatego pytam sie bo miałem też swiadomość...

źródło: comment_1587913751RfiJsw4QLHLqrDHHoBu9gY.jpg

Pobierz