Wpis z mikrobloga

Przez przełożenie matur każdemu, kto kończy szkołę średnią, skomplikowały się plany. Miałam jechać za granicę, ale wyniki będą dopiero 11 sierpnia, a rok akademicki ma rozpocząć się normalnie w październiku.
Mieszkamy w małym miasteczku (4 tys. mieszkańców), mamy tu Biedronkę i w sumie nic innego. I ten... Macie jakieś pomysły, gdzie osoba po maturze mogłaby znaleźć pracę, aby mieć jakikolwiek kapitał początkowy na studia?

#matura #kiciochpyta #praca #pomocy #studia
  • 19
@szczur_z_rur Każdemu praktycznie skomplikowały się jakieś plany. Niestety takie życie. Małe miasto, to może w okolicy będą jakieś prace przy zbiorach, opieka do dzieci na wakacje (nie będzie obozów i kolonii).
@szczur_z_rur: ja Poznań here i powiem ci tak: w moich planach też było iść do jakiejś roboty po maturach ewentualnie teraz przed ale z pracą nawet tu jest straszna #!$%@? i strasznie ciężko znaleźć coś rozsądnego
Przy następującym rynku pracy ciężko będzie znaleźć pracę. Być może prace polne będą poszukiwane. Jeśli nie będzie to lepiej odpuścić sobie, bo pracownik 18letni ma najgorszą pozycje na rynku pracy
@szczur_z_rur w tym roku z robotą będzie krucho, nawet w większym mieście, także podejrzewam że nie znajdziesz nic dobrego, ja już rok po maturze i teraz w trakcie wakacji miałem kilka możliwości ale wszystkie się posypały, do fabryki w której pracowałem rok temu nie pójdę bo nie mają zamówień i nikogo teraz tam nie przyjmują bo mają za dużo pracowników a niewiele roboty, i tak zresztą jest w każdym zakładzie w mojej