Wpis z mikrobloga

Się w ostatnich dniach nie udzielam prawie wcale, bo cały wolny czas poświęcam na przesadzanie swoich roślinek. Mam już około 3/5 całości przesadzone (zostało jeszcze około 200 sztuk). Pomidorki mam wszystkie przesadzone, papryczki mam zamiar skończyć do wtorku/środy tylko znów mi ziemi zabrakło i muszę domówić. Co za tym idzie zajmują mi coraz więcej miejsca (_ ) Całe szczęście wszystko wskazuje na to, że pomidory pojadą na wieś w okolicy weekendu majowego, więc zrobi się na parapetach luźniej i będzie więcej miejsca na papryki, żeby się nimi zająć do 20 maja ;)

Tym roślinkom (głównie pomidory i papryki, których mam dużo sztuk danej odmiany), które stoją na podłodze daleko od okna dokupiłem drugą lampę, żeby trochę więcej światła dostały.

#chilizgobim

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa
gobi12 - Się w ostatnich dniach nie udzielam prawie wcale, bo cały wolny czas poświęc...

źródło: comment_1587830949W0h6d22BW41sMmBwLNqjyt.jpg

Pobierz
  • 11
@tomhet: Setup, że tak powiem "z dupy". :D Coś takiego https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w Za bardzo się na oświetleniu nie znam. W każdym razie nie jest to box i jedyne źródło światła, bo w tym pomieszczeniu mam poczwórne okno, więc jest naturalnie jasno i nie muszę się opierać tylko o te lampki. Tych światełek używam głównie po to, żeby doświetlić z góry i się rośliny nie wyciągały na boki w stronę okna. No i
@gobi12: właśnie widzę, że nie box, bo próbowałem kiedyś coś szukać w temacie takich doświetleń do domu, ale zawsze kończyłem na stronkach dla "growerów" nie wiadomo czego, gdzie podstawowa opcja to jakieś super pudełko z wentylacją i innymi cudami na kiju za ~1k
@tomhet: Ja mam ten plus, że mam w tym pomieszczeniu bardzo, bardzo jasno z samego okna. Wystawa południowo-zachodnia i wysoki stosunek pow. okna to pow. podłogi. Stąd starcza takie doświetlanie, bez odbłyśników nawet.
@gobi12: ja mam okno centralnie na wschód z tego co się orientuję xD miałem kiedyś parę roślinek typu sukulenty (chyba tak to się nazywało) i jakieś różne ziółka typu kolendra i takie tam. Na warunki zimowe, a pewnie nawet jesienne i wiosenne też, to raczej słabe jest tam oświetlenie, i te wszystkie rośliny się strasznie kładły po ziemii i wyciągały do światła, a obracanie ich codziennie też raczej nie przynosiło efektów.