Wpis z mikrobloga

Pytanie do starszych mirkow i mirabelek. Odkładam kase narazie, za jakieś 10 miesięcy planuje kupno mieszkania za gotówke, i zastanawiam sie czy jest sens sie wyprowadzać na te 10 miesiecy na wynajem na inne mieszkanie od rodziców (nie wiem zobaczyc jak mi sie mieszka, czego oczekuje od mieszkania/co mi przeszkadza, na co zwracać uwage itp.)? Z waszej perspektywy, starszych schorowanych bardziej doświadczonych?

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #mieszkanie #wynajem #nieruchomosci #niebieskiepaski #rozowepaski

Warto wynająć przed kumpnem?

  • Tak 29.6% (21)
  • Nie 70.4% (50)

Oddanych głosów: 71

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@FreakyYak jeśli masz zamiar kupić mieszkanie i je wykańczać to pójdzie Ci w pyte hajsu, prawdopodobnie więcej niż zakładasz. Nawet zakładając jakieś marne 1k(i tak byś więcej płacił, chyba że mieszkasz na końcu świata), to takie 10k naprawdę robi różnicę.
  • Odpowiedz
@FreakyYak: tak, zawsze jakieś tam doświadczenie w mieszkaniu w innej lokalizacji, innym układem pomieszczeń itp. będzie łatwiej później tobie kupić mieszkanie bo będziesz wiedzieć czego unikać (ja na przykład raz najmowałem pokój w mieszkaniu z piecykiem gazowym i wiem że nigdy więcej tego nie zrobię)
  • Odpowiedz
@FreakyYak: Uważam, że warto pomieszkać bez rodziców z powodów, które już padły. Nie masz kompletnie pojęcia o tym, co lubisz, a czego nie, co ci przeszkadza, a o jest dla ciebie ułatwieniem. Tylko teraz już trochę na to za późno, i tak niewiele zdążysz zobaczyć a każdy dodatkowy grosz ci się przyda.
  • Odpowiedz