Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
@Tomo_BiF: ale czyż to nie piękne? Zanim postawiłeś jakąkolwiek kreskę musiałeś 10x się zastanowić, a teraz jeb jeb, o cofnąć trzeba :)
  • Odpowiedz
@rafalopr: Ja pamiętam te czasy. Może nie, aż tak odległe, ale w roku 2000 miałem rysunek techniczny i jak nauczyciel widział na arkuszu z rysunkiem, że była używana gumka to na 90% było 'ndst'. Chyba, że prócz tego rysunek był nieskazitelny i wymiary kartki były dokładnie 210x297 (bez tego to nawet nie zaglądał co się narysowało) . Dużo się nauczyłem wtedy. Teraz patrząc na młodszych kolegów, inżynierów i na to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tomo_BiF: ale jestem prawie z tych samych czasów. W szkole podstawowej zdaje się i gimnazjum miałem już podstawy rysunku, u taty na zakładzie liznąłem rysunku technicznego mechanicznego, a w technikum było tak jak mówisz. Użyta gumka i może nie ndst, ale ocena w dół.
  • Odpowiedz
Zanim postawiłeś jakąkolwiek kreskę musiałeś 10x się zastanowić


@rafalopr: nie :)
Wiekszosc jesli nie wszyscy ludzie na tym rysunku to sa rysownicy. Oni nie musieli sie zastanawiac nad postawieniem kreski, dostawali szkice od konstruktorow i przerysowywali na kalki/arkusze.

W firmie do ktorej jestem aktualnie "wypozyczony" jest kilku konstruktorow lat ~70 i rozmawialem z nimi jak to drzewiej bywalo, bo sporo rzeczy jest tu jeszcze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tomo_BiF: u mnie w firmie sa pracownicy starej daty co tak pracowali lub tacy co mieli systemy z dupy, które kazda kreske pół dnia liczyły.
Zupełnie inaczej pracują, rysunki przemyślane itp.
Jak przychodzi młody to jeb jeb jeb i serwer obliczeniowy zawalony obliczeniami bo 1000 zmian na sekundę robi :)
Dodatkowo brakuje im myślenia co będzie gdy... Muszą to zobaczyć.
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: czasy, gdy inżynier budownictwa i architekt potrafili bez problemu wykonać ręcznie szkic lub rzut aksonometryczny, a teraz narysowanie dwóch równoległych do siebie linii odręcznie jest problemem dla wielu, bo po co ćwiczyć rękę, skoro jest komputer.
  • Odpowiedz
Zaczynalem”kariere” w 1999. Autocad w wersji R cos tam juz funkcjonowal, ale mysmy tworzyli w jakims innym prostym guanie. Ale drukowane bylo na kalce, a jak zle to potem skrobane i poprawiane recznie. Cale polacie rysunku. To byla szkola. Ten caly kulman to bylo obowiazkowe wyposazenie kazdego biura:)
  • Odpowiedz
@fstab: @PepeXD: Ja z 4 lata temu dostałem do pomocy Inżyniera Budowy, który był zaraz po studiach. Wszystko wiedział, wydawać się mogło, że czuje się zbyt pewny czasami. Mówił że wszystko jest proste, bo pracował u ojca przy układaniu kostki.
W pierwszy dzień na budowie, przy niwelatorze radził sobie w miarę dobrze. Zebrał wartości no i trzeba było przeliczyć spadki i rzędne. Nic trudnego, ale zabrałem mu telefon
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 584
Nic trudnego, ale zabrałem mu telefon i powiedziałem żeby policzył ręcznie.


@Tomo_BiF: po co do #!$%@? XD jak czytam te komentarze to mam przed oczami tych januszy co tęsknią za wojskiem i uważają że każdy młody powinien tam iść i zostać "przeszkolony z życia" xD
  • Odpowiedz
  • 142
@Tomo_BiF jak ja takich sytuacji jak opisana przez Ciebie nie lubię na budowie :/ śmierdzi Elektrodą powiem Ci. kilka lat już po budowach się kulami, ale za każdym razem jak trafiam na kierownika co to musi pokazać jak się bez kalkulatora i komputera się pracuje to mnie #!$%@? bierze. Co chcesz w ten sposób pokazać? Masz większe doświadczenie i teraz zestresujesz młodziaka? Tak, masz większe doświadczenie i wiesz od niego więcej,
  • Odpowiedz
  • 179
@Tomo_BiF nie miałeś się do czego #!$%@?, to ręcznie kazałeś mu liczyć xd jest takie powiedzenie, że im człowiek mniej kompetentny tym większych pierdół się czepia. Nawet na studiach nie ma problemu z używaniem kalkulatora. A i tak młody sobie poradził. Nie zdziwię się jak Cię prześcignie i wygryzie ze stanowiska
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Bez przesady, my później mieliśmy koleżeńskie stosunki xD Nie robiłem mu więcej takich rzeczy. Policzenie tego ręcznie zajmować powinno ok 2-3min.
Czasem zapomnisz telefonu z samochodu i trzeba coś oszacować na szybko, nie porównuj zadania z 3, czy tam 5 klasy podstawówki do wojska.
"Dzielenie ręczne to przeszkolenie z życia" xDDD
  • Odpowiedz