Wpis z mikrobloga

308 - 1 = 307

Tytuł: Zawód
Autor: Kamil Fejfer
Gatunek: literatura faktu / reportaż
★★

-Pytasz, czy to jest w sprzeczności z ideą wolnego rynku? Nie wiem, mam to w p-----e - mówi.

Wszyscy wiemy, jak się pracuje w Polsce - umowy o dzieło, emigracja, nadgodziny, źli szefowie, itp, itd. Historie w tej książce, to zbiór ludzi, którym nie wyszło na rynku pracy, a wszystkie zostały okraszone wulgarnym i dosadnym językiem zaczerpniętym prosto z fejsbuczka.

Przykład: rozdział nazywa się złowieszczo korpo. I co tam mamy? A że w korpo mnie wykorzystywali, przełożona mobbingowała, praca jest powtarzalna, nudna i za 2400 na rękę. Nie po to kończyłam zarządzanie polem namiotowym, żeby teraz tyle zarabiać. I weźmie takie coś do ręki człowiek, który nigdy nie pracował w niesławym korpo i pomyśli, że ludzie tam pracują jak zwierzęta. No ja cię proszę, weź przestań powielać ten fałszywy stereotyp.

Albo historia chłopaka z Podkarpacia, który uwikłał się MLM i jest rozczarowany.

Albo historia dziewczyny, która gra w WOWa i nie chce się jej sprawdzić, czym jest geoinformatyka, branża, w której pracuje jej chłopak i który ją utrzymuje, bo jej się ubzdurało pracować w kulturzeza 800zł za miesiąc.

Książka nie wnosi nic nowego i jest zwyczajnym bólem d--y ludzi skrzywdzonych przez realia pracy w Polsce. Oczywiście wszyscy domagają się uregulowania rynku pracy przez państwo i wzięcia za nich odpowiedzialności przez państwo.

Mam nadzieję, że uda mi się spieniężyć tę pozycję za 20zł - może ktoś chciałby kupić?

#bookmeter #ksiazki #reportaz #czytajzwykopem
DerMirker - 308 - 1 = 307

Tytuł: Zawód
Autor: Kamil Fejfer
Gatunek: literatura f...

źródło: comment_1587667078SVYbqpVqDbbY1nZgkdMpcG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DerMirker: Dzięki za wartościowy opis, ale po takiej recenzji nie spodziewałbym się lasu chętnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mówisz, że nie wnosi nic ciekawego, kojarzysz jakieś książki o "podobnej tematyce", które nie są jedynie narzekaniem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DerMirker: brzmi jakby było napisane pod tezę, że rynek pracy śmierdzi, a target to ludzie, co sobie przeczytają i pomyślą: "o k---a to o mnie!", a potem polecali znajomym, że "patrz Anka, jaka ta książka prawdziwa, to o nas!", co pozwoli im się utwierdzać w przekonaniu, że ich beznadziejna praca to wina polskiego rynku pracy, a nie ich życiowych wyborów. No to nie trafiło do ciebie, bo chyba się nie
  • Odpowiedz