Wpis z mikrobloga

@mapache: keto, jak sama nazwa mówi opiera się na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy, który generalnie wymaga żarcia ich w 90% jako zapotrzebowanie energetyczne, a w dodzo chodzi po prostu o to, że jest to dieta, w której głównym, ale nie jedynym nośnikiem energii są tłuszcze, lecz bez wprowadzania się w stan ketozy
@mapache:

Dieta optymalna ma kontretny stosunek B:T:Ww nie zeruje się tam koniecznie Ww i wchodzi się w ketozę.
na g 1 białka 2.5 g tłuszczu i 0,8 g Ww (ale są też odmiany)
czyli np. 120 B / 300 T / 96 Ww
@mapache: no ale w keto to prawie wyzerowane Ww trzeba mieć. Na 80-100 g Ww aby wpaść w keto, to musisz mieć chora aktywnosć np. taką jak ja miałem rok temu tj 2x1 h cardio codziennie + trening siłowy. Jak siedzisz na dupie, to w keto nie wejdziesz na takich Ww
@mapache: na dodzo nie potrzebujesz dużych ilości białka, 120 g spokojnie wystarcza dla osoby uprawiającej sporty. Przy założeniu ze jest to białko najbardziej wartościowe (jajka, podroby, sery). Tak samo spokojnie możesz jeść ponad 100g Ww i nadal czerpać energię z kwasów tłuszczowych. Przy założeniu ze zjesz odpowiednio dużo tłuszczu i masz dużą aktywność, jak pisał Kasahara.
Proporcje między makrosami BTW wychodziły u mnie w 1:3-3,5:0,8-1,2 i robiłem 4 treningi siłowe (plan