Wpis z mikrobloga

@PiotrokeJ: co to znaczy odpalić, po prostu uruchomić jednorazowo? Wsadowo w sensie? Na pewno możesz odpalić go ręcznie jak wywołasz ten cmd z poziomu usera Jenkinsa? Daj runas /user:trallalala i tak odpal dla pewności, ręcznie.

Przez cmd powinno bez problemu, to samo przez np. powershell, tylko pamiętaj by odpalać go w "tle", albo upewnić się że job czeka na zakończenie programu. Dla wygody mógłbyś sobie zrobić serwis systemowy i tylko odpalać
@annotate: stworzyłem sobie plik .bat i jak kliknę dwuklikiem na ten plik to aplikacja odpala się poprawnie. Jeżeli chodzi o aplikacje to jest to Uipath, czyli narzędzie RPA. Ich autorskie narzędzie kosztuje 20k euro/mc wiec szukam alternatywy. Dlatego stworzyłem plik *.bat z komendą i normalnie się odpala dwuklikiem lub nawet z windows task schedulera. Jednak jeżeli to samo wrzucę do jenkinsa to już nie działa. Dodam że nie działa ani UiPath
@PiotrokeJ: ale to ma gui, czy chodzi w tle tylko? Czy Jenkins chodzi na Twoim userze?
jeszcze raz: odpal cmd.exe z usera na którym chodzi Jenkins, a potem uruchom dokładnie taką komendę jaką podajesz w Jenkins.

Upewnij się że używasz ścieżek bezwzględnych i weź pod uwagę że jak odpalasz to w Jenkins tym swoim sposobem to możesz nie mieć zmiennych środowiskowych, nawet takich jak PATH.
@annotate: gui, chwilowo wszystko jest na jednej VM. Czyli odpalam jenkinsa na masterze.

W załączniku zdjęcie z ekranu. Nie mam jak podesłać screena wiec zrobiłem zdjęcie. Tutaj akurat chce uruchomić chrome. No i za każdym razem jest tak że on wykonuje tę komendę jednak ona się kręci i nic się nie dzieje. (kręci czyli jest ten obrazek ładowania na stronie jenkinsa)
PiotrokeJ - @annotate: gui, chwilowo wszystko jest na jednej VM. Czyli odpalam jenkin...

źródło: comment_1587495653mAD1VBtYadkqLEzEh3rfPd.jpg

Pobierz