Wpis z mikrobloga

@tomaswoj: Wiekszość postów na tagu odnośnie cen nieruchomosci to zacieranie rąk bo straci fliper,deweloper,wynajmujacy. Rozumiem, zadowolenie, że zapłacę mniej za coś co kosztuje obecnie więcej ale cieszenie się z tego , że ktoś będzie miał gorzej?
  • Odpowiedz
@bar-mi: powiem tak - mam obojętny stosunek do tego co fliperzy zrobią obecnie (zakładając że jest to flipper - tego nie wiem). Jak im się uda sprzedać w rozsądnej cenie - super, good for them, ale jak nie - nie będę się z tego cieszył. Nie szukam okazji inwestycyjnych, szukam czegoś, ale w zupełnie innym przedziale rynku i na moje własne mieszkaniowe potrzeby (ale mam gdzie mieszkać obecnie i nie liczę
  • Odpowiedz
@bar-mi:

Wiekszość postów na tagu odnośnie cen nieruchomosci to zacieranie rąk bo straci fliper,deweloper,wynajmujacy. Rozumiem, zadowolenie, że zapłacę mniej za coś co kosztuje obecnie więcej ale cieszenie się z tego , że ktoś będzie miał gorzej?


A dziwisz się? Ludzie czuli że są ruchani w dupala, bo w handlu tym towarem pojawia się zbyt dużo pośredników którzy nie wnoszą nic do jakości obsługi klienta/towaru, tylko biorą haracz.

Robi się podobna patologia
  • Odpowiedz
@be_happy: ja niekoniecznie. Chłodna obserwacja. Może niektórzy ludzie się zastanowią w przyszłości, czy jest to taka łatwa kasa. Jeśli (za danymi NBP), w Krakowie marża developera to jakieś 30% (a i tak jest nieźle, bo dawniej było bliżej 50-60%), a w kosztach budowy jest też oczywiście marża firmy budowlanej (tzw. zysk budowlany), i do tego dodajemy 10-15% na flipping (w sensie takim, że ktoś 'po znajomości' wykupuje prawa do mieszkań, później
  • Odpowiedz
@bar-mi czy jeśli ktoś by kupił wszystkie elektrownie w kraju, po czym podniósł ceny 10-krotnie i mówił, że on tak zainwestował, więc ma prawo, to wg ciebie byłoby ok?
  • Odpowiedz
Wolę wnosić 'wartość dodaną' swoją pracą - tak zostałem wychowany (i czasami się zastanawiam czy to dobrze czy źle).


@tomaswoj: na pewno spokojniejsze dla sumienia :)
Też flipper flipperowi nierówny, bardziej rozumiem i szanuje jak ktoś zrobi kawałek sensownego remontu i sprzeda z zyskiem 2-3%, niż jak wspomniałeś - ktoś robi cesje swojej umowy bazując na tym że pierwszy się dopchał i liczy na 5% zysk za podpisanie dwóch papierków.
  • Odpowiedz
@tomaswoj: I kontynuując (qrcze, przyznam że jestem zaskoczony, ile tego się pojawia)... (zdjęcia)

+ cała masa pojedynczych w stylu:
Mieszkanie inwestycyjne, gwarantowane 63'600 rocznie, Dobrego Pasterza
Mieszkanie inwestycyjne z wysoką stopą zwrotu w Krakowie na Podgórzu
Mieszkanie inwestycyjne, 3 kawalerki, Prądnik Czerwony, rentowność 8%
Oferta idealna na inwestycję! Mieszkanie było wynajmowane długoterminowo a w okresie wakacji krótkoterminowo.
Bezpośrednio, ogromny potencjał, os. Piastów

+ cała masa pojedynczych najwyraźniej wcześniej służących za AirBnB
tomaswoj - @tomaswoj: I kontynuując (qrcze, przyznam że jestem zaskoczony, ile tego s...

źródło: comment_1587469654H3Ozx1HcR2ueAfWlgoCgp0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@imateapot: ale w jaki sposób psuli? Fliperzy,Deweloperzy sa tylko i wylacznie z powodu wygody klientów. Dzisiaj mało kto kupuje kawałęk ziemi i buduje dom - szkoda czasu i nerwów, podobnie z mieszkaniem. Fliper oferuje gotowy produkt który można kupić w KREDYCIE. I tutaj jest przewaga flipera- kupuje taniej bo znalazl okazdje i placi gotówką, szybka sprzedaż za gotówke to tańsza sprzedaż. Fliper ryzykuje i to sporo, kapitałem, własnym czy pożyczonym. Ludzie
  • Odpowiedz
@bar-mi: fliperzy bardzo często kupowali produkt w fazie dziury w ziemi i sprzedawali go kilkanaście miesięcy później z dodatkową prowizją. Ich wartość dodana do produktu była zerowa, natomiast zgarniali sporą marże czyniąc produkt końcowy znacznie droższy, a przez to mniej atrakcyjny.

Że o całej masie hien polujących na starsze osoby nawet nie wspomnę.
Niech giną.
  • Odpowiedz