Wpis z mikrobloga

To wytłumaczy mi to ktoś? Skoro wydobycia nie można zatrzymać, jest problem ze składowaniem, to dlaczego odbiorcy ropy nie mogą jej odbierać tak, jak wcześniej się to odbywało?
  • Odpowiedz
jedno jest pewne, niska wycena wszystkiego co niepotrzebne do codziennego życia, myślę że nawet IT może spodziewać się "urealnienia" zarobków. Wycofywanie aktywów w panice teraz może jeszcze pogorszyć sytuację.


@Konradov: @Koronanona:
Możecie mi wytłumaczyć co to znaczy, że IT może się spodziewać "urealnienia" zarobków i dlaczego?
  • Odpowiedz
@sns_9: samochody nie jeżdżo, odbiorcy nie potrzebują tyle ropy co wcześniej, nie mają hajsu na nią ale też nie mają gdzie przechowywać jej nadmiaru (lub jest to zbyt drogie), żeby czekał na lepsze czasy.
  • Odpowiedz
@Koronanona na reddicie tak piszo

So here is the deal... a futures contract is simply a contract to buy something in the future... like next month or next year.

Some futures contracts "settle to cash" which means we determine the price when I bought the contract and the actual real world price on the day of expiration, then one of us pays the other person on the contract the cash difference. Easy.
  • Odpowiedz
@Konradov: > kompanie wynajmą tankowce i magazyny i poczekają na lepsze czasy. Ropa się nie starzeje nie traci na kaloryczności

@AnonimoweMirkoKazania: > Żaden z tych speców pracujących naplatformach i na szybach nie da się ot tak pożegnać

Ponieważ pracuję na platformie wiertniczej, pozwólcie, że doprecyzuję: magazynów i tankowców zaczyna brakować bo są pełne. Aktualnie kilkadziesiąt VLCC (Very Large Crude Carrier - największe tankowce) pęta się po oceanach załadowane
  • Odpowiedz
@Koronanona: fajnie, że masz znajomego wiertnika. :D Serio, fajnie, to są najczęściej równe chłopy. Sam pracuję w tym przemyśle trzeci rok i skończyłem wiertnictwo. Zatrzymane dziury jak najbardziej da się odpalić, nie widzę powodu, z którego nie można byłoby tego zrobić. Zgodzę się, że może się to wiązać z pewnymi problemami i oczywiście kosztami - ale to nie jest niemożliwe i właściwie to jest standardowa praktyka przemysłowa. Szczególnie kiedy mamy
  • Odpowiedz