Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy moich rozważań motoryzacyjnych...
Aktualnie zastanawiam się nad zakupem dwóch samochodów w różnych wersjach wyposażenia i nie do końca wiem, który wybrać. Wydaje mi się, że CEED z perspektywy czasu straci dużo więcej na wartości niż XCEED dlatego coraz bardziej skłaniam się do tego drugiego w gorszej wersji wyposażenia. PROCEED odpada.
Niestety XCEED w wersji L(104490 zł) w stosunku do CEED L+BL (100790 zł - wciąż wychodzi taniej...)
-brak 10 calowego ekranu
-brak DAB+, nawigacji, UVO connect
-brak nakładek aluminiowych na pedały
-pewnie brak czegoś jeszcze...
Wszyscy po kolei doradzają mi automatyczną skrzynię biegów, wiec zapewne taka wybiore zwlaszcza, że doplata to okolo 6k
Zastanawiam się też czy jest sens kupować tak wyposażone auto i wybrać po prostu CEEDA w wersji M z automatem lub bez.

Miałem okazje obejrzeć, a nawet usiąść w obydwu i oba mi pasują. Pozostają jeszcze jazdy testowe.

#motoryzacja #samochody #kia #hyundai
kogi - Ciąg dalszy moich rozważań motoryzacyjnych...
Aktualnie zastanawiam się nad z...

źródło: comment_1587308265rBSLFcrJLX5XMSWUIpcuL6.jpg

Pobierz

KTÓRĄ WERSJE WYBRAŁBYŚ?

  • CEED L+BL 1.4 TGDI 7DCT 23.5% (8)
  • XCEED L 1.4 TGDI 7DCT 35.3% (12)
  • XCEED M+SMT+A18 7DCT 26.5% (9)
  • CEED M 1.4 TGDI 7DCT 5.9% (2)
  • CEED L 1.4 TGDI 7DCT 8.8% (3)

Oddanych głosów: 34

  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kogi: Ostatnie z listy: Ceed SW L 1.4T-GDI Blue Flame , jeden rabat ode mnie z pracy drugi z żony pracy (ale warunkiem było nieinformowanie zbyt wcześnie o chęci pójścia na macierzyński i nie wyszło ;) ). Rozmawiałem z kolegą z innego salonu KIA i mówił że te 5.5% to praktycznie cała marża salonu, przy zakupach os fizycznych ( coś jak ten rabat dla grup zawodowych). Próbowaliśmy w innych salonach
  • Odpowiedz
@kogi: to zależy od samochodu, ale wg informacji które mam to marża jest w tej okolicy, przy standardowej umowie producent - dealer. Największy rabat był u nas na Sorento i Sportage - 7%. Inaczej dla marek premium(dla Volvo dają nam na np V40 - 22.5%, przy XC90 za rabat bym pewnie Ceeda kupił ;p ), inaczej pod firmę (mówił nam chłop, że w zależności od wielkości floty w firmie, ustalają
  • Odpowiedz