Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy moich rozważań motoryzacyjnych...
Aktualnie zastanawiam się nad zakupem dwóch samochodów w różnych wersjach wyposażenia i nie do końca wiem, który wybrać. Wydaje mi się, że CEED z perspektywy czasu straci dużo więcej na wartości niż XCEED dlatego coraz bardziej skłaniam się do tego drugiego w gorszej wersji wyposażenia. PROCEED odpada.
Niestety XCEED w wersji L(104490 zł) w stosunku do CEED L+BL (100790 zł - wciąż wychodzi taniej...)
-brak 10 calowego ekranu
-brak DAB+, nawigacji, UVO connect
-brak nakładek aluminiowych na pedały
-pewnie brak czegoś jeszcze...
Wszyscy po kolei doradzają mi automatyczną skrzynię biegów, wiec zapewne taka wybiore zwlaszcza, że doplata to okolo 6k
Zastanawiam się też czy jest sens kupować tak wyposażone auto i wybrać po prostu CEEDA w wersji M z automatem lub bez.

Miałem okazje obejrzeć, a nawet usiąść w obydwu i oba mi pasują. Pozostają jeszcze jazdy testowe.

#motoryzacja #samochody #kia #hyundai
kogi - Ciąg dalszy moich rozważań motoryzacyjnych...
Aktualnie zastanawiam się nad z...

źródło: comment_1587308265rBSLFcrJLX5XMSWUIpcuL6.jpg

Pobierz

KTÓRĄ WERSJE WYBRAŁBYŚ?

  • CEED L+BL 1.4 TGDI 7DCT 23.5% (8)
  • XCEED L 1.4 TGDI 7DCT 35.3% (12)
  • XCEED M+SMT+A18 7DCT 26.5% (9)
  • CEED M 1.4 TGDI 7DCT 5.9% (2)
  • CEED L 1.4 TGDI 7DCT 8.8% (3)

Oddanych głosów: 34

  • 26
@Crow7422: mimo wszystko lepiej chyba w plug in zainwestowac niz w najwyzsza wersje wyposazenia, ktora kosztuje okolo 140K, a za kilka lat warta bedzie moze z 5k wiecej niz wersja M czy L
@kogi: Tak, osobiście w tym budżecie rozpatrywałbym albo corolle 2.0 , albo właśnie tego plug in'a. Cena jest porównywalna.
Tylko że corolli z gniazdka nie podładujesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kogi: jak finansujesz?
Xceed i ceed nie bierz wersji m są te wersje bieda, gorsze materiały we wnętrzu, w przypadku kia musowo automat.
Toyota corolla sedan jest z silnikiem 1,6, można zagazować, mega rabat mam na nią, zresztą tak jak na kijanki.
Powoli sam się zastanawiam, czy nie kupić jej dla mojej dziewczyny i po leasingu sprzedać, ale najpierw trzeba znaleźć czas na jazdę próbną( ͡° ͜ʖ ͡°
@makaron25: wiem ze gorsze, ale nie wiem czy chce dopłacać, poza tym wersja L nawet z BL ma eko skóre, która z czasem może popękać i co potem?
wiem ze masz rabaty, ale nie dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@makaron25: ta tapicerka w M jest akurat dosyc solidna, ojciec ma taka w sportage i nic sie nie dzieje. Wersja S to jeszcze wieksza bieda xD
Poza tym moim zdaniem jakosc wykonania w tej samej cenie porownujac corolle i ceeda jest lepsza w ceedzie mimo wszystko
@kogi: co do tego automatu to sobie obejrzyj np. Pertyna, on tam miał uwagi co do charakterystyki skrzyni i różnic między ceedem i xceedem, w którymś skrzynia dławiła dynamikę.