Wpis z mikrobloga

Mircy eksperci, potrzebuję pomocy.
Jestem alergikiem i jestem dość wrażliwy na jakość powietrza. Sezon alergiczny trwa w najlepsze to stwierdziłem, że oczyszczacz powietrza może być dobrym pomysłem.

Żeby nie przynudzać, konkrety:
- budżet 1,5 k PLN max (2k PLN w wersji z nawilżaczem),
- pokój ok/ 18 m^2, bardzo dużo kurzu (po kilku dniach koty są na tyle duże zaczynają miauczeć, a po tygodniu można się o nie potykać),
- zależy mi na: dobrym oczyszczaniu, w miarę cichej pracy i w miarę taniej eksploatacji (nie musi być najtańsza czy porównywalna z xiaomi, wystarczy, żebym nie musiał wydawać majątku na filtry).
- fajnie, jakby było nawilżanie, ale nie jest to warunek konieczny (w zimę wszystko się u mnie elektryzuje, ale czytałem różne opinie o nawilżaniu w oczyszczaczach – więc fajnie jakby ktoś kto ma oczyszczacz z nawilżaniem się wypowiedział czyt eksploatacja jest upierdliwa),

Możecie coś polecić? Halp!

#oczyszczacz #oczyszczaczpowietrza #smog #philips #sharp #klarta #xiaomi #alergia
  • 7
@Lempek: I jak się sprawdza? Zastanawiam się czy warto kupować latem, ze względu na alergię, czy odłożyć kasę na zimę i kupić coś lepszego. Sporo czytałem odnośnie odczuć użytkowników odnośnie pyłków oraz kurzu i opinie ekspertów były podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@wmesjasz: @MatVego Spoko, ale teraz szczerze mówiąc kupiłbym coś lepszego. Nie mam go w średniej wielkości pokoju, i problem jest następujący: żeby dobrze oczyścić to trzeba ustawić tryb turbo i wtedy jest strasznie głośny, z drugiej strony na najmniejszym praktycznie nic nie daje, a na drugiej szybkości jest już za głośny, żeby go zostawić np. na noc. Wziąłbym teraz coś wydajniejszego.
Różnica odczuwalna w jakości powietrza, przynajmniej dla mnie.