Wpis z mikrobloga

@hzanna: Czasami sobie czytam Izraelskiego Reddita czy ich prasę i takiego poziomu hejtu na Polaków nigdy nie widziałem jaki prezentują Polacy w stosunku do Żydów. Poza tym litości, to że ktoś jest dupkiem to trochę za mało aby nienawidzić całego narodu. To co prezentujecie to czysty antysemityzm.
  • Odpowiedz
@MDobak: u nas ministrowie nie wygłaszają rasistowskich antyzydowskich tyrad tak jak izraelscy antypolscy rasistowscy ministrowie.
Wiec nie jest u nas tak zle z rasizmem jak w izraelu
  • Odpowiedz
@MDobak: a jakie konsekwencje go spotkały za to? Premier go skrytykował albo coś?
Bo chyba mu to raczej psysporzyło poparcia. Rasizm w Polsce to domena marginesu. W Izraelu to domena polityków i ma wsparcie większości jak widać. Bo rasiści dalej są u władzy.
  • Odpowiedz
@MDobak: nie myl rasizmu z krytyką żydowskiego rasizmu. Akurat to co napisał @tomtp to zapewne nawiązanie do rasistowskich słów żydowskiego rabina który miał niemałe poparcie i autorytet, miał bo zdaje sie nieżyje:
https://www.wprost.pl/214629/szokujace-slowa-rabina-goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-zydom.html

Trudno się dziwić ze ludzie sie sprzeciwiają żydowskiemu rasizmowi któr często dorównuje nazistowskiemu. Niestety rasizm wśród żydów jest batdzo silny i to fakt który budzi reakcje.
  • Odpowiedz
@MDobak: No dobra, a gdzie nie miałem racji?
Antysemityzm to postawa niechęci i wrogości wobec Żydów, wynikająca z uprzedzeń.
Gdzie ty tu widzisz uprzedzenie, czyli wrogość bez racjonalnych przesłanek?
P.S. czytałeś kiedyś Talmud? Bo wydaje mi się, że nie...
  • Odpowiedz
@hzanna: Owadia Josef nie był randomowym rabinem z poparciem.
On był kiedyś żydowskim odpowiednikiem papieża czy Cyryla I: jednym z dwóch Naczelnych Rabinów Izraela.
  • Odpowiedz
@MDobak: "Wszyscy krzywdziciele i wrogowie Izraela zginą, a pozostaną przy życiu jedynie dobrzy goje, których przywilejem stanie się teraz służenie Żydom. Wedle Talmudu, kraj Izraela rozciągnie się na wszystkie narody."
Cytat z biografii literata nagrody Nobla. Ale to ja jestem antysemitą bo nie podobają mi się działania Izraela xD
  • Odpowiedz
@tomtp: I właśnie dlatego jesteś antysemitą, rasistą czy tam kłamcą - wybierz sobie. Wyrwałeś fragment z kontekstu w którym autor opisywał swoje dzieciństwo, a dokładnie moment w którym przestał się zgadzać z naukami swoich ortodoksyjnych rodziców. Więc pozwolę sobie zacytować to, co ty pominąłeś:

Dąć weń będzie prorok Eliasz, a jego dźwięk będzie słyszalny na całym świecie, obwieszczając nowinę: Wszyscy krzywdziciele i wrogowie Izraela zginą, a pozostaną przy życiu jedynie
  • Odpowiedz