Wpis z mikrobloga

Cześć,
wczoraj pisałem z prośbą o pomoc z brakiem polskich znaków w wiadomościach z PHP Mailer (rozwiązany) a teraz mam kolejny problem - dokładnie jest to problem z wyświetlaniem komunikatu potwierdzającego wysłanie maila przez formularz kontaktowy na stronie.

Na jednym serwerze (płatny hosting) mam dwie różne domeny - przykładowo www.domena1.pl oraz www.domena2.pl
I teraz najdziwniejsze bo jeżeli wszystkie pliki strony są wrzucone do folderu z domeną 1 to wszystko działa ok - na stronie wyświetla się zielony alert z potwierdzeniem wysłania maila. Natomiast gdy wrzucimy tę samą stronę na domenę 2, komunikat ten nie wyświetla się już poprawnie (tylko na nowej stronie z fragmentem kodu z sendmail.php). Wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu.

Ma ktoś może pomysł gdzie może tkwić problem? Może być coś zablokowane w ustawieniach domeny na hostingu? Dodam, że w ramach testu cała strona jest przerzucona z jednej domeny na drugą więc na dobrą sprawę odpadałby jakieś różnice w kodzie. Ale jeżeli będzie potrzeba to wrzucę potrzebne fragmenty kodu.

#php #webdev #backend
Pobierz Hub3rt - Cześć,
wczoraj pisałem z prośbą o pomoc z brakiem polskich znaków w wiadomo...
źródło: comment_1587234497y7INj5PFurR0d6PP1ZuII5.jpg
  • 12
@CeZiK_: @v10110: Potrzebowałem chwili aby odnaleźć takie info bo nie ukrywam że jestem laikiem w tych sprawach (jedynie edytuję kupiony szablon w miarę swoich możliwości ;) ale widzę że faktycznie w wersji jest różnica...
Działająca domena - PHP Version => 5.3.29
Niedziałająca domena - PHP Version => 7.2.24
@CeZiK_: @v10110: Po zmianie był komunikat aby odczekać ok 5 min, sprawdzałem ale niestety to chyba nie to... Jedyna różnica teraz to ten komunikat pojawia się na nowej stronie (.../include/sendemail.php) ale bez polskich znaków:
{ "alert": "success", "message": "Twoja wiadomość została wysłana. Postaramy się odpowiedzieć na nią tak szybko jak to możliwe." }
@CeZiK_: Tak. Na stronie ustawione __ i wczoraj dodatkowo w pliku sendmial.php poprzez dopisanie tego fragmentu w kółku wiadomości już mają polskie znaki. Teraz też, mimo że w tym komunikacie o wysłaniu ich nie ma to wiadomość trafia na skrzynkę i wyświetla się poprawnie.

No nic, powalczę jeszcze i porównam teraz pozostałe rzeczy jakie mi przychodzą do głowy. Zwłaszcza, że teraz wiem, że obie domeny mają tą wersję php za co
Pobierz Hub3rt - @CeZiK: Tak. Na stronie ustawione _ i wczoraj dodatkowo w pliku sendmial.php...
źródło: comment_1587237756giwXZZwraDgIwDSSLZpsXJ.jpg
@CeZiK_: W phpinfo pokazuje, że już zmieniło na to co chciałem.
.htaccess mówisz....miałem tam jedynie poustawiane RewriteRule i linia _ ale właśnie dodałem AddHandler application/x-httpd-php56 .php .php5 .php4 .php3_ i wyobraź sobie że poszło!!! Działa!

Sam już nie jestem pewien czy to od tego bo wrzucając na pierwszą domenę działało czy to ten serwer się w końcu zaktualizował ale działa :O